SolidWorks >> Złożenia >> Rucho elementu po określonym torze
Autor Wypowiedź
Makom
2012-03-12, 14:46
Pomógł 0 raz(y).
Na zdjęciu mamy element (niebieski) który ma 4 rolki prowadzące . Element ten powinien się poruszać od dołu do góry po torze prosym (i tu nie mam problemu) alu później powinien poruszać się po łuku (rolki powinny posuwać się po torze zakrzywionym) i tu mam problem jak to zrobić .

Element główny (niebieski) w czasie ruchu powinien się obracać zgodnie z prowadzącymi rolkami.

Pozdrawiam Andrzej

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-12, 15:00
Pomógł 405 raz(y).
Wiązanie krzywki albo bardziej ścieżki. Można też wyciągnąć powierzchnie na środku (w symetrii) prodawnicy tylko ze spajnu i dodać wiazanie wspólnie dla osi rolek.
 
Makom
2012-03-12, 15:34
Pomógł 0 raz(y).
Najpierw stworzyłem powiechnię z prostej i łuku. Powiązanie z osiami rolek powiodło się ale rolka posuwała się po powierzchni owalnej dookoła i nie chciała przesunąć się w dół.

Zrobliłem powierzchnię z wyciągniętego splajmu lecz takiej powierzchni nie mogę związać z osiami rolek " Nie można utworzyć wiązań między elementami"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-12, 16:01
Pomógł 405 raz(y).
Do powierzchni relacja stycznie - jeżeli ściana cylindra, lub wspólnie jeżeli punkt geometrii. Wydawało mi się, że np. tymczasowa oś też może się przetaczać ale jednak nie działa. Wiązanie ścieżki też działa ok.

 
Makom
2012-03-12, 16:17
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, to jest to "wiązanie ścieżki"

Pozdrawiam Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT