SolidWorks >> Złożenia >> zmiany w złożeniu widoczne na poszczególnych częściach
Autor Wypowiedź
2012-05-14, 11:45
Pomógł 0 raz(y).
witam

jak w temacie mam pytanie jak wprowadzać zmiany na złożeniu tak aby były widoczne na poszczególnych cześciach.

np: mam kilka blach obok siebie i puszczem przez nie otwory na złożniu po edytowaniu poszczególnych elementów te zmiany nie sa widoczne

w drugą strone nie ma problemu
 
2012-05-14, 14:08
Pomógł 1 raz(y).
Witaj,

Edytuj operację otworu, masz zakładkę zakres operacji, zaznacz opcję "Rozejscie operacji do części". I będzie OK.

Pozdrawiam
Grzegorz.
 
2012-05-14, 15:03
Pomógł 0 raz(y).
dzinki znalazłem to, a wiesz jak dodać do cześci inny element nie tworząc z niej złożeniea.

np mam blache z przymocowanymi do nie je nitami i te nity sa odzielnym elementem ale jest to czesć, jest to gotowy element. mi samemu nie udaje sie taka operacja
 
2012-05-14, 15:03
Pomógł 0 raz(y).
dzinki znalazłem to, a wiesz jak dodać do cześci inny element nie tworząc z niej złożeniea.

np mam blache z przymocowanymi do nie je nitami i te nity sa odzielnym elementem ale jest to czesć, jest to gotowy element. mi samemu nie udaje sie taka operacja
 
Panienka do wszystkiego
2012-05-14, 15:47
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



ta operacja nazywa sie wstaw czesc (do czesci) - po wstawieniu mozna ja "umiejscowic" i jest w pelni asocjowana (zmiany).



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-14, 18:05
Pomógł 405 raz(y).
    Ziemba Maciek
    dzinki znalazłem to, a wiesz jak dodać do cześci inny element nie tworząc z niej złożeniea.
    np mam blache z przymocowanymi do nie je nitami i te nity sa odzielnym elementem ale jest to czesć,
    jest to gotowy element. mi samemu nie udaje sie taka operacja

Jest jakieś zastosowanie tego co opisujesz? Jeżeli już muszą być te nity to chyba najlepiej to wstawić w złożeniu szykiem opartym na operacji.

A operacje otworu z poziomu złożenia można też robić serią otworów, ale to zależy od kilku rzeczy.
 
2012-05-15, 13:11
Pomógł 0 raz(y).
@Tomasz-> dzienki znalazlem ta funkcja

@Paweł-> czasem sie przydaje jak idzie rysunek w edraw na warsztat i oni odrazu widza ze tam sa nity
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT