SolidWorks >> Złożenia >> Oswietlenie
Autor Wypowiedź
brak
2012-06-11, 10:30
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem.
W zlozeniu mam dodane zrodla swiatla, wiec zlozenie jest dosc jasne. Zato w liscie elementow mam wszystko pokazane na przekroju ktory jest ciemny. Jak rozjasnaim zlozenie zmiany nie przenosza sie na rysunek.
Czy ktos moze pomoc??
Piotr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-11, 19:10
Pomógł 405 raz(y).
Sprawdź w rysunku jaki stan wyświetlania (display state) jest aktywny.
Prawdopodobnie oświetlenie nie jest aktywne we wszystkich konfiguracjach wyświetlania.
 
brak
2012-06-12, 17:26
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje Panie Pawle
Mysle ze pojawil sie blad zwiazany z Display State
Byl tylko jeden stan wyswietlanai i wszystkie swiatla powiazane i wlaczone - i nadal bylo ciemno. Utworzylem nowy stan wyswietlania i wyzucilem stary.
Zadzialalo !!!
Dzieki sliczne

A kolega ma nastepne pytanie - o ile mozna....
Czy jest mozliwosc wyciagnac czesc "do przodu" rysunku zlozenia z 2 podobnych czesci

Powyzej przyklad. Porownujemy trzy czesci. Bardzo podobne do siebie. Chcac pokazac lepiej roznice chce wyciagnac niebieska do przodu
Jest jakas szansa na to??
Dziekuje slicznie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-12, 18:00
Pomógł 405 raz(y).
O ile dobrze zrozumiałem... przetnij fizycznie a nie poleceniem przekrój np. płaszczyzną (pewnie jest w środku) a następnie poleceniem przenieś ścianę odsuń czoło niebieskiej o ułamek, np. 0,5mm, albo użyj widoku rozstrzelonego przeciągając niebieską do przodu :)

Zawsze też można pokombinować z przezroczystością itd.

 
brak
2012-06-14, 09:18
Pomógł 0 raz(y).
SzP Pawle
Dzieki za odpowiedz.
Tak sobie radzimy - przezroczystoscia.
Zastanawiam sie czy jak by przypisac kazdy model do innej warstwy- czy jest mozliwosc zmienic ktora warstwa bedzie na wierzchu??
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-14, 10:29
Pomógł 405 raz(y).
Widzę tu wiele rozwiązań. Zawsze też można odcisnąć jeden obiekt w drugim, można sterować wyświetlaniem itp. Jest też dodatek do porównywania geometrii i może z jego użyciem da sie to fajnie pokazać.

W rysunku można kombinować z warstwami czy ukrywaniem krawędzi ale nie ma czegoś takiego, że jedna przykryje drugą bo jest "wyżej".
 
brak
2012-06-15, 09:23
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki sliczne - mam odp na moje pyt.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT