SolidWorks >> Złożenia >> Ignorowanie wiązań w analizie ruchu
Autor Wypowiedź
CSWA/CSWP
2012-06-15, 18:42
Pomógł 2 raz(y).
Witam. Mam problem z przeprowadzeniem symulacji kinematycznej w Analizie ruchu. Zamierzałem zasymulować ruch robota na hali wykorzystując ruch oparty na zdarzeniu. Jednak już na samym początku pojawia się problem.
Dla pewnego człony zastosowałem ruch liniowy napędzany serwomotorem. Przy obliczaniu ruchu SolidWorks jednak ignoruje wiązania i napędzany człon niby porusza się zgodnie z zadanymi paramterami jednak przymocowane do niego pozosotałe komponenty pozostają w miejscu.
Oczywiście każdy człon to nie jest pojedyncza bryła tylko osobne złożenia.
Proszę o rady jak mogę ten problem rozwiązać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-16, 11:42
Pomógł 405 raz(y).
Czy złożenia (podzłożenia) są elastyczne? Czy zależności pomiędzy komponentami określają wyłącznie wiązania czy są jakieś kontakty zdefiniowane?

Czy są w złożeniu głównym konfiguracje?
 
CSWA/CSWP
2012-06-16, 12:00
Pomógł 2 raz(y).
Oczywiście złożenia, które mają się poruszać są elastyczne. Dziwne jest to, że np przy tworzeniu Animacji przeciągane człony pamietają wiązania i całość porusza się normalnie. W głównym złożeniu, jak i w podzłożeniach są tylko domyślne konfiguracje; nic nie grzebałem przy nich.
W podzłożeniach jednak stosowałem często opcję Nieruchome zamiast wiązań. Wiązania stosowałem tylko w celu zdefinowania wzajemnych relacji ruchomych części i ustalenia limitów ruchu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-16, 14:03
Pomógł 405 raz(y).
Zwróć uwagę, że przywracanie/wygaszanie wiązań w oknie symulacji jest różne od okna modelera, tzn. że steruje się tym niezależnie. Żeby to porównać trzeba rozwinąć folder wiązań ale w oknie Motion. Może o to chodzi?
 
CSWA/CSWP
2012-06-16, 17:41
Pomógł 2 raz(y).
Taki wyskakuj komunikat Analizy ruchu:

Poruszająca się część MOD_PI jest wygaszona:
Nie można obliczyć masy możliwe że ze względu na brakującą geometrię bryłową.
Masa może być dostosowana we Właściwościach części, aby pomijać użycie geometrii bryłowej.

Problem w tym, że dana część nie jest wygaszona. Czy informacje zawarte w tym komunikacie mogą opisywać przyczynę problemu?
Dodam, że jest to robot modułowy z profili i komponentów ściąganych ze strony ITEM. Wiele pobranych plików jest importem wyłącznie powierzchni.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-16, 18:56
Pomógł 405 raz(y).
No to jasna sprawa, jeżeli jest obiekt powierzchniowy to nie ma o czym mówić, nie ma masy - nie ma przyspieszenia...

Trzeba wpierw naprawić obiekty i zamienić na bryły, definiując odpowiednio materiał fizyczny.
 
CSWA/CSWP
2012-06-18, 09:15
Pomógł 2 raz(y).
Popawiełm model, komunikat już się nie pojawia, ale nadal w symulacji ingnorowane są wiązania.
Po stworzeniu pierwszego zadania wszystkie wiązania związane z komponentem, któremu nadałem napęd zostają wygaszane bez możliwości ich przywrócenia (tak jak widać na dołączonym rysunku).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT