SolidWorks >> Złożenia >> Błędne ładowanie plików w złożeniu
Autor Wypowiedź
2012-07-02, 22:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam mały problem ze złożeniem wózka. W wersji 2011 wszystko działało jak powinno, w 2012 juz nie. Otóż nie ładuje się cześć plików. Mimo dokonania modyfikacji poprzez "Zastąp" i zapisania całego złożenie po ponownym załadowniu pliki wszystko wraca do stanu pierwotnego. Zapisanie tego jako "Plik przenośny" też nie pomaga. Zapewne są jakieś wiązania, które trzeba będzie usunąć. Trochę mnie jednak dziwi, że eDrawings 2012 odczytuje model prawidłowo. Co prawda pojawia się komunikat "Ten dokument może być nieaktualny ponieważ ma on odniesienia, które mogły zostać zaktualizowane" ale wszystko jest OK



Model po prawidłowym złożeniu wyglada tak.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-02, 23:05
Pomógł 405 raz(y).
Z drzewa widać błędy dotyczące komponentów toolbox - co stało się z tymi łącznikami przy przejściu z wersji 2011 do 2012? Czy baza toolbox została zaktualizowana czy po prostu nadpisana (nowa instalacja)?

Jakie komunikaty się pojawiają i czy rzeczywiście chodzi o błędy powiązane z Toolboxem czy jeszcze coś innego?

 
2012-07-03, 16:38
Pomógł 0 raz(y).
A więc tak. Model by zrobiony na SW2011 SP3 chyba. Później był reinstal całego systemy a jakis czas temu instalacja SW2012 i aktualizacja do SP4. Normalnie otwarłem plik i zastałem to co sam widzisz na zdjęciach. Elementy "CH 240 sciety" jak śrubki i podkładki wczytuje normalnie a też są pobietane z toolboxa. "CH 240 sciety" był robiony nawet na tym samym ceowniku. Błędy jakie wyświetla dotyczą tylko wiązań między poszczególnymi elementami. Chyba, że chodzi ci o coś innego.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-03, 16:52
Pomógł 405 raz(y).
Ale błędy w wiązaniach będę również jeżeli zmieni się ich geometria - w sensie, brakuje odniesienia (ściana, krawędź itp.).
Ogólnie jeżeli się nic nie zmieniło od wersji 2011 to w 2012 musi się wczytać poprawnie. Może przebudowa Ctrl+Q coś zmieni, albo ponowne zapisanie całości z wszystkimi odniesieniami.

To można sprawdzić, czy błędy wynikają z geometri czy z samych wiązań - jeżeli to drugie to można sprawdzić expertem wiązań co "mu nie pasuje" - przedefiniowuje pozostałe powiązania. A jak nic nie da rady - od razu mówie, że ciężko wykryć przyczynę zdalnie, to nagraj to zachowanie SolidWorks RX'em i wysyłaj na support.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT