SolidWorks >> Złożenia >> Składanie mównicy
Autor Wypowiedź
2012-10-09, 22:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam, przywędrowałem z nietypowym, ale banalnym zapytaniem.

Mam do zrobienia mównicę, wybrałem tą:

http://pdf.archiexpo.com/pdf/ki/wharton-lectern-brochure/9765-19667.html

... oczywiście rozbieram ją na części, tylko mam następujące pytania:

1. Pierwsze co, to oczywiście poziom trudności. Nie uwzględniając klawiatury i kubków (ale mikrofony owszem) to czy przy rozbiorze na części będę w stanie to wykonać? (doświadczenie? Jest, ale nie ze wszystkimi funkcjami, szczerze to niestety koledzy są o rok do przodu, ja przeskoczyłem niestety od razu do II liceum)

2. Robiłem pierwszą część w pośpiechu, podstawę, dodam ją. Chciałbym jednak, żeby jej górna część nie była płaska, lecz tworzyła "falę" (nie kanciastą!) przedstawia to drugi rysunek (rzut) w paincie. Jak to zrobić?

Na razie to tyle, niestety jeszcze tu pewnie wrócę, jestem początkującym użytkownikiem tego zacnego programu. :D





 
2012-10-09, 22:57
Pomógł 0 raz(y).
    Brzęczyszczykiewicz Grzesiu
    Witam, przywędrowałem z nietypowym, ale banalnym zapytaniem.
   
    Mam do zrobienia mównicę, wybrałem tą:
   
    http://pdf.archiexpo.c
    om/pdf/ki/wharton-lectern-brochure/9765-19667.html
   
    ... oczywiście rozbieram ją na części, tylko mam następujące pytania:
   
    1. Pierwsze co, to oczywiście poziom trudności. Nie uwzględniając klawiatury i kubków (ale
    mikrofony owszem) to czy przy rozbiorze na części będę w stanie to wykonać? (doświadczenie?
    Jest, ale nie ze wszystkimi funkcjami, szczerze to niestety koledzy są o rok do przodu, ja
    przeskoczyłem niestety od razu do II liceum)
   
    2. Robiłem pierwszą część w pośpiechu, podstawę, dodam ją. Chciałbym jednak, żeby jej
    górna część nie była płaska, lecz tworzyła "falę" (nie kanciastą!) przedstawia to drugi
    rysunek (rzut) w paincie. Jak to zrobić?
   
    Na razie to tyle, niestety jeszcze tu pewnie wrócę, jestem początkującym użytkownikiem tego
    zacnego programu. :D
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-10, 10:43
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

moze tak jak w przykladzie - zobacz opcje wyciagniecia.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_802_4734.zip

Pozdr. tomek
 
2012-10-10, 20:11
Pomógł 0 raz(y).
Dokładnie o to chodziło, ale chciałbym by profil tej "fali" był trochę dłuższy aniżeli tylko na krawędziach.


 
Panienka do wszystkiego
2012-10-10, 20:34
Pomógł 66 raz(y).
No, to musima porzezbic...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_802_4740.zip

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-10, 20:39
Pomógł 405 raz(y).
@Tomek - daj się koledze troche pouczyć... a nie tylko gotowce:)

@Grzesiu - zajrzyj do samouczków SolidWorks. Szukaj w necie tutoriali i przykładów bo ten model nie jest jednak banalny i trzeba jakaś wiedze mieć.

Czy ma to być złożenie czy część wieloobietowa?
Falę można uzyskać na wiele sposobów, można zdeformować istniejący (prosty kształt) albo od razu wyciągać np. po profilach. Ale w sumie ta fala jest płaska od góry tylko pod kątem - o ile dobrze widzę. To można wyciągnąć prosto i odciąć pod kątem.
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-10, 20:45
Pomógł 66 raz(y).
Paluchy mnie jak zwykle swierzbia... Ale posadzilem mu taka mala mine. Jak zajrzysz do pliku , to usun w szkicu toru jego "wygladzenie" i zregeneruj model. Mi sie tam porobily dziwne rzeczy.

Pozdr. tomek
 
2012-10-11, 00:21
Pomógł 0 raz(y).
No, szkoda tylko, że jest po niemiecku. Dam jakoś sobie radę. :D

Tylko że dalej jest za krótko. Ta fala musi faktycznie miarowo iść w górę, ale nie tylko na krawędziach. Choć ta druga część, panie Tomaszu już bardziej przypomina to, o co mi chodzi.

Dzisiaj w szkole obciąłem tą bazę, zgodnie z instrukcjami kolegów, ale nie mogę porobić tangensów na krawędziach między płaszczyzną (górą, gdzie będzie mównica) a pozostałymi dwoma stronami (tymi, co schodzą w dół). Próbowałem też robić "Spline" wielowypust, o, ale to musiałbym pewnie od nowa rysować, na dodatek w 3D. Choć takby pewnie było prościej....

Początki zawsze są trudne...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_802_4743.rar
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-11, 10:24
Pomógł 66 raz(y).
Ach, nie zalamuj sie - a moze w ten sposob.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_802_4744.zip

Pozdr. tomek
 
2012-10-11, 18:52
Pomógł 0 raz(y).
Żeby nie było, że nie chcę się nauczyć - w jaki sposób mogę zmienić język na angielski? :D Po angielsku rozumiem wszystkie funkcje, po niemiecku już gorzej, po polsku też oczywiście, no ale irlandzka szkoła, wolę po angielsku. :)

Dokładnie o coś takiego chodziło! O ścięcie tej płaszczyzny na górze (tam, gdzie ma być mównica) to już nie pytam, będę w stanie sam to zrobić, ale widzę, że zostałem zrozumiany. :)

Jeśli tylko ktoś podpowie mi, jak to zostało zrobione, albo przynajmniej jak zmienić język (żebym sam posprawdzał) to już będzie wielki sukces, nareszcie ruszyliśmy do przodu! :)

Dzisiaj w szkole, nauczyciel chciał to robić przez wielowypust, następnie "Swept/Boss Base" (przepraszam, angielski, z przyzwyczajenia, mam nadzieję, że rozumiecie panowie o co chodzi) - ale to nie tędy droga (choć jakby się uprzeć, to pewnie można by było i tak).

Myślę, że lepiej będzie, jak lekcje przeznaczę na tutoriale, a z tym się będę męczył na 2012-stce w domu, razem z Waszą pomocą, sam nie urobię. :D

Dziękuję pięknie! :)
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-11, 19:32
Pomógł 66 raz(y).
A na IKONKI polookal? Nie polookal! A one przeciez takie same...

Pozdr. tomek
 
2012-10-11, 20:00
Pomógł 0 raz(y).
Mimo wszystko - jest możliwości zmiany języka?

(z tymi ikonkami to wyszedłem na idiotę... :P )
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-11, 20:09
Pomógł 66 raz(y).
Mozliwosc jest : w opcjach mozna ustawic angielskie nazwy features oraz angielskie nazwy menües. Ale to bedzie widoczne tylko w nowo utworzonych dokumentach - sprawdzilem na moim pliku.

Pozdr. tomek
 
2012-10-11, 20:39
Pomógł 0 raz(y).
No to u mnie też się nie sprawdzi. Czas w takim razie poświęcić więcej uwagi ikonkom. :D

Jak na razie jest dobrze, znowu zawitam jak będę się brał za tą główną bryłę mównicy.... :D

Dzięki!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT