SolidWorks >> Złożenia >> Sterowanie podzłożeniami za pomocą szkicu
Autor Wypowiedź
2012-10-10, 17:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mój problem jest dosć zawiły postaram się go więc odpowiednio i szczegółowo opisać. Mam złożenie główne składające się z powiedzmy trzech podzłożeń, które to składają się z kilku części. Podzłożenia budowałem tak że mogę ich wymiarami sterować za pomocą szkiców się w nich znajdujących, które później chciałem podpiąć do tabeli konfiguracji, co pozwoliłoby mi na sterowanie nimi z pliku Excela. Aby przebudowac jednak caly model musiałbym otwierać każde podzłożenie z osobna, odpalać trzy pliki Excela i dopiero uzyskałbym końcowy efekt. Wymyśliłem więć że najłtwiej byłoby dodać jeszcze jeden szkic do głownego złożenia i jakoś sprzężyc go z tymi trzema szkicami z podzłożeń i tu po tym długim wstępie rodzi się pytanie jak to zrobić? Szkice są w różnych i na dodatek ruchomych płaszczyznach więc nadanie zwykłych wymiarów między szkicami odpada, może da się jakos do nich odwołać za pomocą ich nazw, równań czy coś w tym stylu?
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-10, 19:05
Pomógł 66 raz(y).
A co powiesz na wygenerowanie tabeli w zlozeniu i wczytanie odpowiednich "wymiarow". Wazne jest, zeby sie potem moc polapac who ist who, nadanie tym wymiarom odpowiednich, czytelnych nazw.

Pozdr. tomek
 
2012-10-10, 19:28
Pomógł 0 raz(y).
Ok spróbuje tak jak piszesz, myślałem że nie można wczytać wymiarów z podzłożeń, tylko te z aktualnego złożenia. Jesli tak się uda to rozwiąże mój problem. Dzięki
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-10, 20:32
Pomógł 405 raz(y).
Jest jeszcze jedna opcja, powiązanie na równaniach i zapis do pliku zewnętrznego by nie ładował za każdym razem odniesionych dokumentów.

A co to w ogóle jest bo brzmi jakoś zawile?
 
2012-10-12, 08:41
Pomógł 0 raz(y).
Tak to właśnie zrobiłem, przypisałem odpowiednim szkicom zmenne w równaniach i steruje tylko tymi zmiennym z najwyższego złożenia. Pojawił mi się tylko ostatni problem czy można z poziomu tabeli konfiguracji wygaszać jakieś złożenia, wiem że można wygaszać operacje parametrem &STAN czy istnieje coś takiego dla złożeń, czy trzeba robić konfigurację i wygaszać ręcznie. Jest to parametryczny model włazu.
 
2012-10-12, 08:54
Pomógł 0 raz(y).
Już sam znalazłem $STATE@component instance ,nie wpisywałem instancji i dlatego nie działało
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT