SolidWorks >> Złożenia >> Problem z częściami z Toolbox
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2012-11-27, 12:33
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Mam SW12 SP 5 i mam problem biorąc część z Toolboxa np: rurę kwadratową 50x50x4 wiercę w niej otwory i fazuję końce zapisuję pod nową nazwą, potem wstawiam do złożenia całości, nadaję mu nazwę zamykam. Po otwarciu złożenia SW sam zastepuje tą rurę swoją z biblioteki. To samo dzieje się w przypadku normaliów itd. Jest jakaś opcja żeby wyłączyć tą podminę części. W poprzenich wersjach tego nie było.
Pozdrawiam.
 
SW 2011 SP5.0
2012-11-27, 13:37
Pomógł 6 raz(y).
Toolbox to dość specyficzne narzędzie, którego staram się unikać. Zawsze napotykałem problemy z otwieraniem plików lub jakąś brakującą konfiguracją.

W przypadku profilu najprostszym sposobem będzie skopiowanie szkicu, z którego jest wykonane wyciągnięcie do nowej części. Następnie należy wykonać wyciągnięcie samemu i zapisać. Nie będzie problemu z rozpoznaniem część przez złożenie.

W przypadku normaliów polecam wykonać własnego toolboxa. Czyli śrubę zapisaną w dogodnych nam konfiguracjach, które sami utworzymy.

W przypadku gdy zapiszemy jednak część toolboxa jako .prt Solid i tak będzie ją widział jak część toolboxa. Wtedy należy uruchomić programik z katalogu C:Program FilesSolidWorksToolboxdata utilities. Następnie ustawić Property state: No. Zapisana część nie będzie już widziana jako toolbox. Choć i to nie zawsze, dlatego całkowicie mam wyłączony ten dodatek i już nie mam z tym problemów.
 
SW 12 SP 5
2012-11-28, 07:53
Pomógł 0 raz(y).
A nie da się jakoś wyłączyć tego podmieniania części (a nie całego toolboxa)? No powiedzmy że w przypadku profili sprawa jest prosta ale jak mam np. nietypową śrubę i ją zmodyfikuję do własnych potrzeb (czyli bedzie to normalna część wykonana a nie część znormalizowana). Kurde poprzednie wersje nie miały tego myku i było to moim zdaniem ok a zamioast ułatwiać pracę konstruktorom to się ją czasem utrudnia.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-28, 08:35
Pomógł 405 raz(y).
@Dawid,
Z Toolboxem można zrobić wszystko. Po pierwsze, jest ustawienia, czy program ma tworzyć kopie we wskazanym miejscu (użytego rozmiaru), czy dopisywać konfiguracje do jednego pliku (bazowego) w solidworksdata.

Po drugie, nawet jeżeli jest część zapisana lokalnie, to posiada atrybut toolbox, ale można go wyłączyć i ikona śrubki jest zamieniona na ikone zwykłej części.

A po trzecie - co w mojej ocenie rozwiąże problem, w opcje systemu > Kreator/Toolbox jest taki ptaszek do odznaczenia "uczyń ten folder domyślną lokalizacją" - jeżeli otwierasz złożenie ze starszej wersji to program wyszukuje rozmiaru i podmienia części a nie zostawia (jak kiedyś) wielkości domyślnej.

Myślę, że wszystkie 3 elementy wpływają na jakość pracy z tym dodatkiem.
 
SW 12 SP 5
2012-11-28, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
Ok dzięki:) A jak wyłączyć atrybut toolbox i uczytnić cześć jako zwykłą? Sorry ale szukam i nie mogę znaleźdź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-28, 10:41
Pomógł 405 raz(y).
http://www.pswug.info/tricks_tips/70/Przypisanie_atrybutu_Toolbox_dla_zwyklych_czesci/

is Fastener = 0
 
SW 12 SP 5
2012-11-28, 10:57
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki.
A jeszcze w tym temacie nie dałoby rady robić tego myku przy samym zapisywaniu części generalnie jak robię projekt to wszystkie pliki mam w jednym foderze. Np: zespół montażowy. W tym folderze są wszystkie zespoły podzespołyt części i łączniki (z łącznikami robię tak że wstawiając do złożenia zapisuję na nowo w lokalizacji projektu). I czy nie da się podczas zapisu elementu znormalizowanego modyfikować tego.
 
SW 2011 SP5.0
2012-11-28, 11:41
Pomógł 6 raz(y).
Co w przypadku gdy potrzebuję śrubę, której nie ma w Toolboxie ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-28, 15:31
Pomógł 405 raz(y).
    Zaradny Dawid
    Co w przypadku gdy potrzebuję śrubę, której nie ma w Toolboxie ?

Można dodawać rozmiary do komponentów Toolbox.
A jak nie ma, to trzeba sobie narysować albo pobrać z wielu dostępnych bibliotek w internecie - np. Traceparts.
 
SW 12 SP 5
2013-12-01, 12:27
Pomógł 0 raz(y).
    Paweł Kęska  A po trzecie - co w mojej ocenie rozwiąże problem, w opcje systemu   Kreator/Toolbox jest taki ptaszek do odznaczenia "uczyń ten folder domyślną lokalizacją" - jeżeli otwierasz złożenie ze starszej wersji to program wyszukuje rozmiaru i podmienia części a nie zostawia (jak kiedyś) wielkości domyślnej.

Ta opcja pomogła:) Sorry za odkopanie ale może komuś się przyda pozdrawiam i dziki serdeczne
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT