SolidWorks >> Powierzchnie >> Mocowanie zdezaka- Suzuki Jimny 2010
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Witam wszystkich
potrzebuje pomocy przy narysowaniu przedstawionych na zdjęciu elementów oznaczonych od A do D. Podałem na zdjęciu kilka wymiarów żeby było łątwo dobrać mniej więcej proporcje. Prosiłbym o narysowanie przybliżonych kształtów i przesłanie mi bądz umieszczenie a forum pliku/ów .
Z góry dziękuje za pomoc
P.S. Czy ktoś wie gdzie można dostać gotowe modele 3D ram samochodów bądz całych samochodów. Nawet za niewielką opłatą?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-29, 15:27
Pomógł 405 raz(y).
Przydałby się drugi rzut albo chociaż info o odl. w drugim wymiarze. A może masz jakieś inne foto tych detali?
Swoją drogą to się nadaje raczej do skanowania...
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
A co do skanowania. To w jaki sposób? Specjalnym skanerem? jak tak to jakia cena takiego skanera? Czy taki skaner wykonuje obraz który jest w 100% zgodnym z rzeczywistością?
A odnośne tematu to chodzi żeby tak mniej więcej narysować żebym mógł sobie podglądnąć jak to robi się w drzewku operacji
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-29, 15:55
Pomógł 405 raz(y).
Wg mojej wiedzy raczej nie znajdziesz ram jako plików 3D do pobrania, nawet nie sądze by dało się takie coś kupić ponieważ jest to częścią rozwiązań konstrukcyjnych i raczej jest chronione. Jeżeli gdzieś można pobrać/kupić samochody w trójwymiarze to na 90% nie będą one zawierały takich detali tylko to "co widać" od zewnątrz.
 
Co do ćwiczeń, nie jest to dobry przykład, ponieważ taka rama zbudowana jest jako połączenie różnych profili i blach - częściowo giętych a częściowo tłoczonych - więc nawet jeżeli kształtem w solidzie będzie to przypominało blachę to nie da się tego rozwinąć. Lepszym przykładem do ćwiczeń byłoby coś z plastiku, co rzeczywiście można modelować powierzchniowo.
A co do skanerów - raczej nie są one tanie. Chociaż reklamowany kiedyś taki obrotowy (Next engine) kosztował coś ponad 2,500$ + drugie tyle soft do tego. Ale skaneram tego typu samochodu nie poskanujesz, do tego przydałoby się coś bardziej profesjonalnego - może jakieś ramię pomiarowe.
Wynikiem skanu jest siatka lub chmura punktów - ale to już oddzielna bajka.
Zajrzyj tutaj>> http://3dcad.pl/artykuly/wiecej/56/Zaawansowane-modelowanie-w-3D-CAD-cz-III-Siatki.htm
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Nie  chodzi mi o to żeby to można było rozwijać potrzbuje narysować ten element ponieważ bede poźniej rysował mocowanie pługu do tego samochodu i było by mi to bardzo pomocne
 
technolog drewna
2010-10-29, 16:40
Pomógł 1 raz(y).
Ale po co rysowac cala rame zderzaka, skoro mozna zmierzyc rozstaw otworow w mocowaniach i wedlug tego zrobic plug. Przeciez nikt przy projektowaniu nie bedzie robil zderzaka bo po prostu traci na tym czas. Tak przy okazji jestem ciekaw czy bedziesz stosował siłowniki do podnoszenia i skretu bo w sumie mozna cos takiego zrobic za niewielkie pieniadze :)
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Będe stosował taki elektryczny agregat hydrauliczny który będzie zasilał siłowniki jeden do podnoszenia a drugi do skręcania bocznego +-30 stopni.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT