SolidWorks >> Powierzchnie >> odcisniecie w powierzchni
Autor Wypowiedź
2011-02-01, 19:52
Pomógł 2 raz(y).
Witam, czy ktos mi podpowie, jak wykonac takie odcisniecie w powierzchni? Latwo by bylo w bryle, bo mozna wyciac z odsunieciem od powierzchni ale jak jest sama powloka to nie wykombinuje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-02, 08:41
Pomógł 405 raz(y).
W powierzchni nie da się odcisnąć jak w obiekcie bryłowym. No chyba, że można chwilowo zamienić na bryłę o małej grubości...
Ja prawdopodobnie zrobiłbym  to jedną z dwóch dróg:
1. linia podziałowa i odsunięcie powierzchni o zero, następnie pogrubienie i usunięcie górnej ściany tego paka bryły. Później operacja przycięcia powierzchni wzajemnego (mutual).
2. usunięcie tej ściany wklęsłej, powierzchnia rozwijalna od dwóch krawędzi po bokach i wypełnienie dolnej części dowolną operacją, albo zamiast tego odsunięcie ściany tego wąskiego paska w dół i wypełnienie boków 2x.
 
brak
2011-02-02, 09:50
Pomógł 6 raz(y).
Witam, proponuje jeszcze troche inne rozwiazanie, efekt tutaj:

1. szkicuje prostokat i odsuwam go do zew. na niewielka odległość (tym odsunieciem mozna sterowac zwezaniem sie tego odcisniecia).
2. Przycinam tym szkicem powierzchnie usuwajac te "waskie paski". 
3. Odsuwam powierzchnie.
4. Usuwam obiekt (powierzchnie od ktorej odsuwalem) 

5. Pomiedzy dwoma powierzchniami stosuje powierzchnie wedlug geanicy, wybierajac stycznosc dla kazdej ze scian (mozna nie wybierac tej stycznosci i pozniej, po polaczeniu, dac zaokraglenie). Z drugiej strony robie to samo.

6.  Lacze wszystkie powierzchnie (5)

Wydaje mi sie efekt w Twoim przypadu powinien byc wystarczajaco dobry.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-02, 13:34
Pomógł 405 raz(y).
Hehe, nie wiem na ile pyt. było podchwytliwe...
Ale zmusiło mnie do myślenia, otóż od wersji 2011 mamy do dyspozycji wyciągnięcie z powierzchni - idelanie wpasowuje się w treść zapytania. 
 
2011-02-02, 15:22
Pomógł 2 raz(y).
O, to dobre.
Niestety nie mam 2011, no nic- wiem mniej wiecej jak to zrobic ale nistety reczna robotka mi pozostaje.
 
Projektant CAD
2011-03-15, 13:09
Pomógł 0 raz(y).
przeciez tu chyba tez mozna uzyc opcji indent
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-15, 14:18
Pomógł 405 raz(y).
Teoretycznie można, ale...
Odciśnięcie działa w przypadku stempla będącego bryłą - więc w tym konkretnym przypadku zanim ją uzyskasz trzeba wykonać kilka operacji, poza tym pochylenia itp. - moje rozwiązanie wydaje się bardziej zasadne w tym konkretnym przypadku. Ale oczywiście zgadza się, w starszych wersjach SW można to tak robić jak i pewnie na wiele innych sposobów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT