SolidWorks >> Powierzchnie >> Rozdzielacz
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-11, 01:12
Pomógł 2 raz(y).
Witam mam problem



Dotej pory większość żeczy robiłem bryło i drobne rzeczy powierzchniowo




Napotkałem teraz problem nad którym myślałem cały wieczór i nieznalazłem rozwiązania mianowicie jak połączyć rozdzielacz







Próbowałem powieszchnii z granicą niestety otrzymywałem pusty trójkat a kiedy chciałem pogrubić powieschnie otrzymywałem błąd



Niewiem jak juz to ugryźć



Mimo dorysowania stycznego splajnu i krzywych prowadzacych nie mogłem zapanować nad powieżchnią i wychodziły jakieś deformacje



Pozdrawiam
 
2012-03-11, 10:00
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Wydaje mi się że bryłowo, to tu za wiele nie zdziałasz (też nie mam dużego doświadczenia w powierzchniach) ale powinieneś zrobić to powierzchniami, bo jest szybciej i łatwiej jesli chodzi o takie rozdzielacze. Wszystko zrób powierzchniami, a po uzyskaniu zadawalającego wyglądu i zszyciu powierzchni, pogrubisz to i będzie ok.

Pozdrawiam.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-11, 13:21
Pomógł 2 raz(y).
Wykombinowałem to tak ale niestety niewiem w jaki sposób zamieniać powieżchnię na ścianę oraz jak wyciąć w środku bryłę myślałem aby zrobić człość jko wypełniną bryłę a później wykonać to skorupą, co otym kolega sądzi :?:



Wyglada to tak ale nie mumiem pogrubić ścian i wyciąć w środku aby otrzymać optymalny kształt dla cieczy



Pozdrawiam
 
2012-03-11, 15:18
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Nie wiem kolego, czy oto chodziło, ale to wykonałem powierzchniami i pogrubiłem.



Tu następny rys tylko że zmodyfikowany.



Pozdrawiam.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-11, 18:29
Pomógł 2 raz(y).
Oto mi właśnie chodzi :)



Mógłbym prosić o filmik jak to wykonać ? myślę, że nie tylko mi by się taki poradnik przydał, oczywiście jeśli to możliwe bo zdaję sobie sprawę, że dużo pisania



Pozdrawiam
 
2012-03-11, 18:52
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Podaj e-mail to wyślę Tobie i zobaczysz sobie w drzewie jak to się robi, bo pisania byłoby bardzo dużo.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-12, 09:29
Pomógł 405 raz(y).
Panowie,

Jak już temat poruszacie to od początku do końca. Nie chodzi o połącznie 5 walców tylko o odlew, który w sumie wygląda nieco inczaej. Oczywiście sprowadza się to i tak do modelowania powierzchniowego.



A tak na szybko moja próba bez wnikania w wymiary - bo takich nie mam. Od razu napiszę, że plik mogę udostępnić tutaj ale na tutoriale teraz to nie mam czasu.

 
2012-03-12, 14:05
Pomógł 18 raz(y).
To ja tylko zapytam - da się w prosty sposób nadać kolor (jak w powyższym modelu) tylko zewnętrznym powierzchniom? Czy nie ma wyjścia jak "obklikać" wszystkie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-12, 14:37
Pomógł 405 raz(y).
@Tadeusz,

Po to jest struktura czteropoziomowa by się nie naklikać. Tutaj jest globalny kolor całej części jako czerwony, a metaliczny kolor jest nadany dla operacji wycięcia a nie dla ścian (bo szybciej i łatwiej). Zawsze można też pogrupować wycięcia i dodać do folderu - będzie łatwiej zaznaczać. Tu też jest tak, że wszystkie zewn. ściany są styczne więc mogłem to wybrać pod prawym klawiszem...

Ogólnie nie zauważyłem trdności w przypisywaniu wyglądów poza 1 specyficznym przypadkiem, gdzie są przesroczyste ściany i jeżeli jest coś pod nimi to program je wybiera a jeżeli nie ma to zaznacza ściany przezroczyste. A znasz zaawansowane narzędzie wyboru, gdzie można np. po operacjach wybierać?

Może łatwiej byłoby mi coś powiedzieć widząc konkretny obrazek:)
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-12, 16:22
Pomógł 2 raz(y).
Jeśli to możliwe to prosił bym o załacznie pliku :)

Co najwyżej w wersji 2010.

Niesamowite... dużo trzeba się nagimnastykować żeby to wykonać :?:

Pozdrawiam i dziękuję :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-12, 20:02
Pomógł 405 raz(y).
Przykro mi Stanisław, ale plik zrobiłem w 2012. Mogę co najwyżej nagrać film jak to powstawało. Ale na pewno sobie poradzisz z otwarciem ;)

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_10_618_3928.zip
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-12, 21:06
Pomógł 2 raz(y).
Kurcze jednak mam kłopoty z otworzeniem :) Myśląc o tutorialu właśnie myślałem o filmiku jak to powstaje to bybyło bardzo kształconce i zaspakajające moja ciekawość. Myślę że nie tylko moją :)

Pozdrawiam
 
2012-03-15, 19:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w połączeniu powierzchni i utworzeniu jednej bryły? W załączniku wysyłam plik SW 2007 Drzewko operacji jest bardzo duże gdyż dopiero uczę się modelaowania powierzchniowego, proszę o wyrozumialość. Pozdrawiam
 
2012-03-15, 19:50
Pomógł 0 raz(y).
Mam problemy z dodaniem pliku
 
2012-03-15, 20:22
Pomógł 36 raz(y).
    xxx Łukasz
    Mam problemy z dodaniem pliku

Wyślij na tatusko2@wp.pl zobaczymy co się da zrobić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-15, 21:01
Pomógł 405 raz(y).
    xxx Łukasz
    Mam problemy z dodaniem pliku

Aby dodać plik musisz go spakować. np. zipem.
 
2012-03-15, 22:13
Pomógł 0 raz(y).
nie mogę dodać ani zipem ani rarem
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT