SolidWorks >> Powierzchnie >> Problem z połączeniem dwóch elementów
Autor Wypowiedź
2012-05-05, 15:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Chciałbym polączyć dwa elementy. Niestety już trochę nad tym siedze i nie daję rady.

Proszę o radę jak to wykonać.

Pozdrawiam.

 
2012-05-05, 20:41
Pomógł 36 raz(y).
Myślę , że powinieneś utwożyć dwie dodatowe płaszczyzny (jedna dla części w miejscu w którym chcesz je powiązać) i tymi płaszczyznami w złożeniu zrobić wiązanie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-06, 13:15
Pomógł 405 raz(y).
@Grzegorz, ale może napisz coś więcej, bo można chcieć to połączyć na 10-tki sposobów...

Opisz jak to ma wyglądać i które elementy chcesz złączyć.
 
2012-05-06, 15:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Interesowało by mnie tak jak jest pokazane na rysunku poniżej.



Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-06, 15:53
Pomógł 405 raz(y).
Ale chodzi o złożenie i wiązania czy o pojedynczą część? Jeżeli to drugie, to czy obydwa obiekty są powierzchniami? Najprościej byłoby wydłużyć i przyciąć drugim obiektem - da się to zrobić niezależnie od tego czy są to bryły czy powierzchnie. Następnie dodajemy zaokrąglenie, może być ściany jeżeli ma się rozchodzić od konkretnej krawędzi.
 
2012-05-06, 16:17
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jest to pojedyńcza część. Są to bryły ( szkice wyciągnięte po profilach z cienką ścianką grubości 1mm). Czy w takim przypadku mogę zrobić tak jak Pan napisał.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-06, 16:28
Pomógł 405 raz(y).
Z tego co widzę, pierwotnie były to powierzchnie, więc proponuję wrócić przed operację pogrubienia i wydłużyć poleceniem wydłóż powierzchnię - prawdopodobnie nie da się wybrać opcji "do powierzchni" ale to nie problem. Wydłużamy z zapasem o póżniej przycinamy z opcją wzajemne. Ostatnia czyność to zaokrąglenie, tutaj też jest wiele opcji.

Tylko w sumie nie wiem czy mają jednakową grubość (co pozwoli pogrubić całość na końcu), jeżeli jednak pracujesz na bryłach to wydłuż bryłę, przytnij je wzajemnie operacją odciśnięcia, scal wyniki operacją połącz i na koniec promień:)
 
2012-05-06, 16:59
Pomógł 0 raz(y).
Przy operacji przytnij powierzchnię zaznaczam jedną, która mi się podświetla i nie mogę zaznaczyć drugiej, tak samo mam w przypadku operacji odciśnięcia. Jaka może być przyczyna tego??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-07, 07:55
Pomógł 405 raz(y).
Cięcię wzajemne powierzchnią dotyczy wyłącznie powierzchni, a odciśnięcie z opcją usuń tylko obiektów bryłowych.

A może zastosuj zastąp ścianę, gdzie wcześniej odsuwasz powierzchnię o zero od ściany, gdzie łączy się z szarym przekrojem, a następnie zastępujesz końcową ścianę szarego tą nową powstałą powierzchnią.
 
2012-05-07, 21:52
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za wszystkie wskazówki, udało się to połączyć. Oto rezultat:



Jeszcze mam jeden problem , mianowicie muszę te trzy powierzchnie połączyć w taki sposób jak jest pokazany na zdjęciu. Proszę o rady.







Pozdrawiam.
 
2012-05-07, 21:54
Pomógł 0 raz(y).
Zdjęcie, bo zapomniałem dodać.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT