SolidWorks >> Powierzchnie >> Utworzenie bryły z powierzchni
Autor Wypowiedź
2012-05-06, 18:40
Pomógł 0 raz(y).
Witam, od kilku dni próbuję uzyskać bryłę z chmury punktów otrzymanej z mimics'a. Utworzona siatka z pkt. wygląda mniej więcej tak:



Zależy mi na tym żeby otrzymać bryłę z możliwością nadania jej grubości. To co udało mi się osiągnąć:



użyłem do tego kreatora krzywej metoda przekrój. Jednak gdy chce zrobić podobnie z całą siatką nie wiem jak połączyć dwa przekroje z jednym ( chodzi o to zakończenie w kształcie haka) próbowałem używać kreatora powierzchni jednaże powstawała mi bryła, która posiada ponad 100 ścian. Czy mój sposób jest dobry i możliwy do zrealizowania czy może istnieje jakiś lepszy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-06, 20:25
Pomógł 405 raz(y).
Jak masz mocny komputer to spróbuj automatycznego tworzenia powierzchni, z resztą ręczne niewiele wniesie bo nie widzę tutaj powierzchni rozwijalnych, planarnych etc, tylko nurbsy.

Wszystkie narzędzia tworzą z siatki powierzchnie składające się z łat - to normalne. No to co, że jest 100, jak będzie większa rozdzielczość to będzie 1000, ważne by się kształt zgadzał i w zależności od oczekiwań by było małe odchylenie, krawędzi się nie pozbędziesz (chyba tylko zmianą sposobu wyświetlania).
 
2012-05-06, 21:22
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli dobrze rozumiem, wygenerowałem automatycznie powierzchnie i otrzymałem coś takiego:



teraz musze usunąć ściany(dolne i górne) aby móc nadać grubość czy jest jakaś możliwość aby zaznaczyć mu linią prostą odkąd ma usunąć ściany:> czy tylko moge usunąć te co powstały. Chodzi mi o to żeby krawędzie nie były poszarpane.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-07, 07:38
Pomógł 405 raz(y).
Przede wszystkim nie wiem co chcesz uzyskać na samym końcu. Nie wiem co to są ściany górne i dolne...



Pogrubić można i to co widać jako zamknięty obiekt cienkościenny, a jeżeli chcesz usunąć część to też nie ma sprawy. Zobacz mini tutorial [url=http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania]http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania Konwersja siatki na powierzchnię i na stronie 7 edycja linii operacji - może uda Ci się uzyskać lepsze granice łat powierzchni, chociaż w tym przykładzie trudno dopatrzeć się regularnych powierzchni.

Inaczej podział ścian można uzyskać poleceniem linia podziałowa albo rysująć splajnem na powierzchni.
 
2012-05-07, 14:28
Pomógł 0 raz(y).
To co na końcu chcę uzyskać to model, którego grubość ścian będzie wynosiła mniej więcej 1,5mm.Mówiąc o usunięciu ścian to chodziło mi o te zaznaczone na czerwono:



w skróci to co wcześniej miałem tylko nie dla tego wydłużonego odcinka :



Tylko dla całości
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-07, 18:46
Pomógł 405 raz(y).
No to usuń ściany zgodnie z tym co napisałem i później wybierz operację pogrub. Nie wiem jak jeszcze i w czym mogę pomóc.
 
2012-05-07, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Ok. Dzięki wielkie za pomoc teraz tylko działać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-07, 21:32
Pomógł 405 raz(y).
Jak coś wrzuć plik i mogę zrobić przykładowy otwór ale tylko w wersji SW 2010 lub 2012.
 
2012-05-10, 21:44
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za propozycję. Jeszcze trochę się z tym pomęczę jak już będę miał dość podeślę plik. Już uzyskałem powierzchnię jaką chciałem. Z tej powierzchni chcę uformować bryłę przez pogrub jednakże minimalny promień krzywizny jest zbyt mały aby uzyskać jakąkolwiek bryłę. Oglądałem tutoriale ale nie natknąłem się na podobny problem. Próbowałem też przez odsunięcie powierzchni jednak też nie działa. Jak sobie poradzić z takim problemem. Jest jakiś sposób zwiększenia promienia krzywizny??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-10, 22:45
Pomógł 405 raz(y).
Wytnij frgment powierzchni i załataj albo wybierz mniejszą grubość. To normalne, że przy niektórych promieniach/krzywiznach nie da się uzyskać bryły, tak samo działa odsuń powierzchnię i tak samo będzie w operacji skorupy - matematyka jest jedna.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT