SolidWorks >> Powierzchnie >> Przeniesienie ściany
Autor Wypowiedź
2012-07-09, 18:30
Pomógł 0 raz(y).
W jaki sposób korzystać z opcji przeniesienia ściany?

Chodzi mi o to, że w detalu modelowanym powierzchniowo mam pewien element na współrzędnych x y (płaszczyzna przednia) i chcę go przesunąć na współrzędenj "x "powiedzmy o 20 mm. Czy jest do tego jakaś opcja? Detal jest dość skomplikowany i nie chciałbym tego robić na nowo. Poprzednio radziłem sobie opcją odsunięcia ściany ( która działa jedynie góra dół o zadana wartość) w tym przypadku muszę przesunąć element w innych współrzędnych. Proszę o podpowiedz.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-09, 21:33
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze się kolega męczy z tym modelem?

Tego się nie da tak wprost przenieść bo w tym fragmencie łączą się inne ściany.

W pierwszej kolejności zawsze pozbywamy się zaokrągleń a później po zaznaczeniu ścian przesuwamy względem wektora lub po wspołrzędnych. Tutaj może lepiej byłoby podzielić obiekt na dwa, ten fragment przesunać używając przenieść/kopiuj a następnie połączyć.
 
2012-07-10, 07:21
Pomógł 0 raz(y).
Wszystko już było zrobione, odlew i gotowy produkt, ale że ktoś pokpił sprawę i dopiero teraz stworzył na to normę to detal jest o 5 mm za duży i będziemy go zmniejszać za pomocą wkładki w formie. Dla mnie to jest wszystko śmieszne i aż ręce opadają jakie kabarety mogą się dziać. Forma za grubą kasę i wszystko w błoto. Normalnie szkoda gadać.

Podzielić cięciem powierzchnią? Nigdy nie stosowałem opcji przenieś/kopiuj.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-10, 09:55
Pomógł 405 raz(y).
Przecież ja tu widzę bryłę a nie powierzchnie...
Z drugiej strony się dziwię, bo masz cała historię tworzenia to łatwo to zmodyfikować, co innego jak byłby import.

Przenieść ścianę w mojej ocenie tutaj nie będzie działać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT