SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Super firma do tworzenia makr do SOLIDA - ADK
Autor Wypowiedź
2013-05-12, 09:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Jestem pracownikiem firmy Autocomp Management ze Szczecina. Od zeszłego roku rozpoczęliśmy współpracę z panem Michałem właścicielem firmy ADK który tworzy dla nas makra. W tej chwili nie wyobrażam sobie pracy z Solidem bez tych makr!!!!!
Zaczęliśmy od nadania naszym detalom włąsciwości czyli wtłoczenia tych właściwości do partów i asm niezależnie od tego przez kogo i kiedy były tworzone. Wcześniej gdy dostawałem party tworzone przez kogoś obcego kto nie miał skonfigurowanego Solida tak jak my z materiałami, informacjami kto go utworzył itp to trzeba było siedzieć i nadawać je ręcznie tak by potem wskakiwało to automatycznie w dokumentacji 2D. udało nam się stworzyć takie makro które jest w stanie wtłoczyć te informacje do detali (gdy potrzeba to pobrać je z tego detalu i zapisać w określonej kolejności. To był dopiero poczetek. Dzięki temu udało nam się usystematyzować nasze działania. Jesteśmy np w stanie wygenerować automatycznie pdf, stepy z rysunków dla elementów albo z aktywnego złożenia albo z danego folderu (mogąc jednocześnie pominąć jakieś detale czy foldery).
Możemy wydrukować daną dokumantację jednym kliknięciem na drukarce (oczywiście posortowane) tak samo jak poprzednio z aktywnego złożenia lub folderu. Możemy wypchnąć dxf z naszych arkuszów blach do Palenia na laserze (posortowane w zależności od rodzaju i grubości blachy).
Wszystkie te zadania możemy wykonać (np generowanie pdf) w jakimś folderze lub też w folderach gdzie znajdowały się detale.
Możemy nadawać automatycznie kolory naszym detalom w zależności od tego jaki kolor przypiszemy we właściwościach, np wybraliśmy że ma być to ral 9005 i makro samo zmienia kolor temu detalowi.
Makro potrafi podminić formatki z rysunków na takie jakie są stosowane w Waszej firmie.
Obecnie dopracowujemy kilka nowych makr a mianowicie:
a)sortowanie detali w drzewie tak by np śrubki wpadały do danego folderu automatycznie
b) nadawanie wspołczynników k i promieni gięcia dla blach przed wypuszczeniem dxf. Jak jest to ważne wiedzą na pewno ci którzy puścili coś do palenia i okazało się że współczynnik nie został wcześniej zmieniony na odpowiedni i został ten z szablonu. Poprawianie tego to żmudna praca.
c) Generowanie automatycznie sformatowanych List materiałowych do Excela
d) tworzenie prostych złożeniówek z odnośnikami

Pan Michał jest bardzo kreatywnym człowiekiem wsłuchującym się w potrzeby jego klientów. Potrafi zrobić niemal wszystko. :) Myślę że nie przesadzam. Z ważnych spraw to jest również bardzo elastyczny. Zdarza się bowiem na poczatku tworzenia makra że nie do końca wiemy co byśmy chcieli albo w trakcie wyjdzie coś dodatkowego. Pan michał nie "skroi" za to extra. Owszem czasem gdy się okaże że to wymaga duuuuuuuuużo pracy i zmian w kodzie o tym od razu powie. Nie ma jednak sytuacji że padnie stwierdzenie tak miało być mam to zapisane na papierze koniec i kropka. To bardoz wazne gdyż wcześniej pytaliśmy inne firmypiszące makra i były z tym problemy.
Mogę z czystym sumieniem poleciś Pana Michała jako wykwalifikowanego eksperta od makr do Solida.
Przetestujcie jego makra a zobaczycie jak wiele one potrafią i jak bardzo ułatwiają życie zwłaszca przy tworzeniu dokumentacji.
Oprócz tego będzie w stanie wykonać inne makra które sobie wymyślicie. Wszystko co jesteście w stanie zrobić ruch po ruchu makro zrobić automatycznie.
Pozdrawiam
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-05-12, 13:16
Pomógł 12 raz(y).
Panie Ryszardzie,

Tego się nie spodziewałam. Referencje od "końcowego użytkownika" MacroSolid na forum PSWUGa są bezcenne, tym bardziej, że wystawione przez Pana - kierownika projektu firmy AUTOCOMP MANAGEMENT Sp. z o.o.. DZIĘKUJĘ.

Michał Karpiuk

www.adksolid.com
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT