SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Zapis w .dxf
Autor Wypowiedź
2013-06-19, 08:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie,



czy istnieje jakaś aplikacja, która ułatwi mi zapisania rys. wykonawczego w .dxf? Aktualnie robie to ręcznie poprzez "zapisz jako"... .



Pozdrawiam
 
.
2013-06-19, 09:00
Pomógł 52 raz(y).
Można sobie napisać makro, które będzie zapisywać w DXF. Ja sobie napisałem takie , które daje mi do wyboru tylko DWG , DXF lub PDF a nie całą długą listę różnych formatów przy 'zapisz jako'.
Dodatkowo zrobiłem tak, że zapisuje w podfolderze o nazwie rozszerzenia (np. C:/Projekty/ . . . . . . ./DXF) utworzonym w folderze, w którym jest rysunek.
 
2013-06-19, 12:21
Pomógł 0 raz(y).
Okej, dzięki. Skoro nie ma innej opcji to może kiedyś jak znajdę czas spróbuję coś takiego stworzyć. Narazie będę zapisywał ręcznie.
 
2013-06-19, 14:04
Pomógł 3 raz(y).
Mogę podesłać macro które zapisuje pdf oraz dxf.
 
.
2013-06-19, 14:33
Pomógł 52 raz(y).
Takie najprostsze makro bez różnych dodatkowych opcji, które zapisuje DXF o tej samej nazwie co rysunek i w tym samym folderze wygląda mniej więcej tak :

'--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dim swApp As Object

Sub main()
Dim longstatus As Long
Dim Part As Object
Dim Plik As String

Set swApp = Application.SldWorks
Set Part = swApp.ActiveDoc
Plik = Part.GetPathName
Plik = Left(Plik, InStrRev(Plik, ".")) + "DXF"
If MsgBox(Plik & Chr(10) & " . . . zapisać ?", vbQuestion + vbOKCancel, "Zapis na DXF") = vbCancel Then End
longstatus = Part.SaveAs3(Plik, 0, 0)
End Sub
'-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powodzenia
 
Konstuowanie to moja pasja
2013-06-19, 20:09
Pomógł 2 raz(y).
A może kolelega nie odkrył jezcze Harmonogramu zadań SW.

Wydaje mi się, że przy prostym zapisywaniu wielu plików to dobre rozwiązanie.
 
2013-06-19, 22:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam kolegów,

no właśnie kilka dni temu zaledwie dowiedziałem się o czymś takim jak Harmonogram Zadań ale nie spodziewałem się, że zapisuje on również do DXF. Bardzo dziękuję za informację, będę próbował.



Pozdrawiam!
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-07-06, 21:46
Pomógł 12 raz(y).
[url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tOyOGVTp45g]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tOyOGVTp45g

Polecam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT