SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Jakich dodatków potrzebujecie?
Autor Wypowiedź
Wykonam każde makro w SolidWorks
2010-07-12, 09:53
Pomógł 12 raz(y).
Witajcie,
Pytanie podstawowe. Jakich użytkowych dodatków
potrzebujecie? Jakich rozwiązań użytkownicy SolidWorks jeszcze
potrzebują, których to nie ma w http://www.solidworks.com/sw/products/engineering-software-partners.htm
Powstała właśnie polska firma, która robi dodatki na zamówienie.
Zamieszczajcie tutaj swoje pomysły.
pozdrawiam
Karpiuk Michał
 
hobbista
2010-07-13, 08:44
Pomógł 1 raz(y).
Czy ta firma posiada jakąś stronę www?
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2010-07-13, 13:21
Pomógł 12 raz(y).
www.adksolid.com
 
2010-07-13, 19:35
Pomógł 2 raz(y).
Ja ostatnio musiałem się posiłkować inventorem przy przekładni pasowej synchronicznej. Mam co prawda MITCALC ale niestety w tym temacie też jest w tej prostej aplikacji nienajlepiej. Kolejna sprawa (i tego w mitcalcu nie ma) to krzywki. Niby jest gearcam ale też bez rewelacji. Porządna aplikacja powinna mieć możliwość przeprowadznia obliczeń geometrycznych również wytrzymałościowych i zamodelowania elementu lub złożenia. Dokładnie tak jak to jest w inventorze. Tak na prawdę marzy się aplikacja działająca w oknie SWX robiżca obliczenia i modelowanie jak MITCALC + modelowanie przekładni synchronicznych w 3d (czego mitcalc nie ma) + krzywki + może jeszcze coś.
 
Drewno tez sie da pospawac :-)
2010-12-03, 00:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Ja szukam makra ktore jest w stanie najpierw zrobic 'normal to' do najwiekszej plaszczyzny elementu potem wyizolowac ten element i zapisac jako display state, potem od izolowac i tak powtarzac dla wszystkich elementow w danej konfiguracji. Inaczej mowiac mam mebel, i chce miec kazdy element wyizolowany tak zeby mozna zrobic rys 2D i eksportowac go do programu Alpha CAM.
Jest ktos kto umie napisac takie makro?
Dzieki
Lukasz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-03, 09:51
Pomógł 405 raz(y).
Czy to jest złożenie czy pojedyncza część (wielobryłowa)?
Zanim znajdzie się (w co osobiście wątpię bo wymagania są specyficzne) makro to może warto przyjżeć się harmonogramowi zadań, z pewnością może utworzyć rysunki i eksportować je do wybranego formaru.
 
Drewno tez sie da pospawac :-)
2010-12-07, 14:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
to jest złożenie, harmonogram zadan jest pomocny ale jak sam zauwazyles wymagania mam specyficzne i w tym przypadku nie da sie tego zrobic harmonograme.
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
WITAM WSZYSTKICH. POTRZEBOWAŁ BYM DODATEK OBLICZAJĄCY WYSIĘGNIK Z RAMIENIEM, cZY KTOŚ POTRAFI DOKONYWAĆ TAKICH OBLICZEŃ WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH LUB POSIADA JAKIŚ ARKUSZ ALBO PROGRAM LUB LITERATURE. PROSZE O POMOC. INTERESOWAŁA BYM MNIE ROWNEIZ JAKAS MOZE ANALIZA W PROGRAMIE SW . SIMULATION?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-15, 17:25
Pomógł 405 raz(y).
Ale to można zrobić w używając Motion i dalej eksportując obciązenie na poszczególne części oblicza się w Simulation.
Jeżeli podstawowe narzędzia zawarte w programie są niewystarczające warto spojrzeć: http://www.solidworks.com/sw/products/engineering-software-partners.htm
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-01-16, 16:36
Pomógł 12 raz(y).
Witam
Do Lukasz Lop
Czy dobrze rozumiem?. Mamy sobie model złożenia np. szafy. Dla każdej części, rozpoznaje płaszczyznę o największej powierzchni, zaznaczam ją i uruchamiam "normal to". Ten stan chcesz mieć zapamiętany dla każdej
części. Musi to być zrobione za pomocą "Stan wyświetlania" czy dajesz mi wolną rękę? - temat dosyć prosty ;)
Zapraszam na stronę mojej firmy www.adksolid.com
Karpiuk Michał
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT