SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> PDM Workgroup- dołączanie DXF
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2010-07-15, 16:16
Pomógł 0 raz(y).
Mam następujący problem:
Chciałbym znależć jakąś szybką metodę na dodawanie pdfów i dxfów do rysunku który ewidencjonuję razem ze złożeniami. Nie chce tego robić poprzez dołączanie za każdym razem z ręki dxfa i potem wybieranie mu rodzica bo to zajmuje od groma czasu...
PDM ma byc wykorzystywany przez zaopatrzenieżeby zamawiac elementy (uzywają do tego pdf i dxfów)
Jest jakiś dobry sposób na rozwiązanie tego problemu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-07-16, 08:20
Pomógł 405 raz(y).
W każdym rodzaju dokumentu jest spinacz projektu - moze tam podpinaj swoje pliki dxf/pdf.
Nie wiem, dla mnie wiecej czasu schodzi z zapisaniem dxf'a czy pdf'a, gdzie musze wybrac arkusze czy konfiguracje - tutaj szukłabym automatu.
Ogolnie polecam zapoznanie sie z harmonogramem zadań oraz poszukałbym makr - bo jest ich cała masa.
 
Konstruktor
2010-07-16, 21:53
Pomógł 0 raz(y).
W sumie dzis znalazlem wyjscie - wrzucam wszystko z poziomu VaultAdmina gdzie jest ewidencjonowanie masowe (w ogóle to dziwne że w explorerze lub w samym SW nie ma opcji masowego check in'a) Dodatkowo wpienia mnie fakt, że nie mogę niestety wtedy załączyć dxfa i pdfa do danego rysunku i modelu (wszystkie mają tą samą nazwe - różnią się tylko rozszerzeniami)
Notabene opcja w Explorerze dodawania pojedyńczych załączników do wielu elementów jest ok, gorzej jak chcę np 10 plików podłączyć pod 1 model tak aby w wypadku jego wyewidencjonowania wyrzucało mi całość do wskazanego katalogu... może i na to jest sposób?
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-10-29, 20:02
Pomógł 12 raz(y).
Mam makro do generowania DXFów z rozkroju, Stepów i PDF, DXF z DRW - makra działają również pod SolidWorks PDM Enerprise. Masz możliwość zdefiniowanie nazwy generowanych plików, miejsca gdzie będą zapisywane itp.

pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT