SolidWorks >> Tips&Tricks >> zmiana wymiarów w assemby za pomoca zewnetrznego pliku excela
Autor Wypowiedź
2012-04-21, 14:41
Pomógł 0 raz(y).
witam wszystkich

Moje pierwsze pytanie na forum.

Potrzebuje pomocy, poniewaz ucze sie w Angli i dostale wlasnie probny egzamin .

Stworzylem assembly skladajace sie z kilku czesci dokladnie assembly przedstawia cos w rodzaju sztucznej nogi do butów, musze utworzyc zewnetrzny plik excela ktory po wpisaniu wartosci wzrostu zmienia wielkosc stopy i kosci piszczelowej ok plik stworzylem( w zaláczniku) z funkcjami ale musze go jakosc polaczyc z assembly tak aby zmiany byly widoczne na czesci zlozonej.

Dzieki
 
2012-04-22, 10:14
Pomógł 2 raz(y).
mysle ze dobrym rozwiazaniem bylaby praca z konfiguracjami i tabela konfiguracji. W samouczku SW jest do tego 30 min tutorial. Powinno to starczyc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-23, 08:44
Pomógł 405 raz(y).
Może eksport równań do pliku zewnętrznego? Tylko obecnie obsługiwany jest plik .*txt więc trzeba by to powiązać z excelem.

Innym rozwiązaniem chyba najprostszym jest tabela konfiguracji (bez konfiguracji) - to co opisał Grzesiek. Tylko jeżeli chodzi o to rozwiązaniem to narysowałbym szkielet bezpośrednio w złożeniu (albo wstawiłbym układ) i te wymiary dodałbym do tabeli konf. A poszczególne części byłyby powiązane w kontekście z tym layoutem.
 
2012-04-24, 18:51
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki

Mam prosbe czy moglby ktos przedstawic mi to na jakims prostym zlozeniu?Bede wdzieczny
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-24, 21:13
Pomógł 405 raz(y).
To może na początek proponuję to: http://www.solidworks.com/sw/resources/videos/excel-tips-sequel.htm

ps. nie ma żadnego załacznika.
 
2012-04-24, 23:19
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki za wszystko

Zalaczylem podobne zlozenie i jezeli to mozliwe prosze o pomoc jak polaczyc plik exela z tym zlozeniem aby plynie sie zmienialo.



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_12_654_4133.rar

Dzieki
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-25, 09:10
Pomógł 405 raz(y).
Co znaczy "płynie się zmieniało"?

Płynie zmieniać się będzie w animacji/symulacji a normalnie w oknie SW trzeba przebudować po wprowadzeniu innej wartości danego wymiaru. Tabela konfiguracji służy do definiowania właśnie konfiguracji, żeby zmianiać wymiary części muszą być równania, żeby zmieniać wymiary złożenia (wymairy layoutu, wielkości liczbowe w wiązaniach) wystarczy kliknąć na paramter dwukrotnie i wczytać go do kolejnej wolnej kolumny w tabeli. W tym przypadku (z załacznika) tabela excela zmienia konfiguracje części dla danej konfiguracji złożenia - nie ma to nic wspólnego ze sterowaniem wymiarami bo nie da się z poziomu tabeli złożenia sterować wewn. parametrami z części.

Które dokładnie wymiary mają się zmieniać i z jakiej części? Już nie wspomnę, że jest to wersja edu i z tebalą EN...
 
2012-04-25, 18:50
Pomógł 0 raz(y).
witam

dzieki.

Rozumiem ze trzeba stworzyc rownania i powiazania tylko mam pytanie czy dokladnie z poziomu tabeli takiej jak stworzylem, jestem wstanie zmieniac konfiguracje tzn ta pseudo stopa bedzie zmieniala wielkos.

Oczywiscie stworzylem konfiguracje ktore zmieniaja ta "stope" ale musze klikac na poszczegolna konfiguracje aby zobaczyc efekt.

Tak wersja edu tak jak wspomnialem jestem studentem i dopiero sie ucze solidworks, trudnosc jest taka ze musze to robic w obcym jezyku tzn angielskim i angielskim collegu.

Tak wiec przepraszam za moze banalne pytania ale musze sie wiele rzeczy sam sie uczyc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-26, 09:19
Pomógł 405 raz(y).
    Tomaszewski Jerzy
    Rozumiem ze trzeba stworzyc rownania i powiazania tylko mam pytanie czy dokladnie z poziomu tabeli
Równania tylko wówczas, jeżeli z poziomu złożenia chcemy połączyć wymiary komponentów.


    Oczywiscie stworzylem konfiguracje ktore zmieniaja ta "stope" ale musze klikac na poszczegolna
    konfiguracje aby zobaczyc efekt.
Tak to właśnie działa. Jak chcesz zmieniać płynnie to wystarczy pokzać wymiar w złożeniu i z włączonym Instant3D przeciągać za uchywty.

    Tak wersja edu tak jak wspomnialem jestem studentem i dopiero sie ucze solidworks, trudnosc jest
    taka ze musze to robic w obcym jezyku tzn angielskim i angielskim collegu.
To akurat ma tylko takie znaczenie, że wersja Edu ma odpowiednie znaczniki i jest zdaje się o jedną wstecz do komercyjnej (czyli 2011)
Poza tym tworząc tabelę w wersji EN trzeba ją na takiej samej wersji modyfikować - bo program nie rozpozna nagłówków w tabeli konfiguracji - taka mała przypadłość ale czasem uciążliwa.

Mogę Ci pokazać tylko idee w wersji 2010 tworząc prosty przykład z Excelem - niestety nie wykonam pracy za Ciebie a próby naprowadzania niewiele wnoszą...
 
2012-04-26, 21:59
Pomógł 0 raz(y).
dzieki

Dalem sobe rade
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT