SolidWorks >> CAE - Simulation >> Skala deformacji i położenie węzłów
Autor Wypowiedź
2013-04-15, 12:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
korzystam z SW 2013 Premium
chciałem Was zapytać o dwie kwestie:
1. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o możliwości edytowania skali deformacji modelu - czy jest to wartość edytowalna?
2. Czy podczas generowania siatki jest możliwość wskazania położenia węzłów siatki w kilku miejscach, a następnie zbadania naprężeń składowych w tych węzłach?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
 
2013-04-15, 12:41
Pomógł 1 raz(y).
Gdy klikniesz dwukrotnie w histogram wejdziesz we właściwości i tam możesz zmienić skalę deformacji, bądź np wyłączyć (w górnej belce) zdeformowany model.

Jeżeli chodzi o generowanie siatki to w miejscach gdzie potrzebujesz dokładniejszych wyników możesz siatke zagęścić (poprzez sterowanie siatką - w drzewku PPM i tam znajdziesz odpowiednią opcję)
 
2013-04-15, 12:49
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki,
rzeczywiście edytowanie skali "się odnalazło", natomiast jeśli chodzi o siatkę to chodzi mi o konkretne punkty, które mają odzwierciedlić mi wskazania tensometrów, które w rzeczywistości naklejane są w tych miejscach konstrukcji.
 
2013-04-15, 13:17
Pomógł 1 raz(y).
oj obawiam sie ze takie rzeczy tylko w simulation- jak masz to chetnie wytlumacze co i jak
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2013-04-16, 12:47
Pomógł 18 raz(y).
Jeśli chodzi o węzły to jedynym sposobem jest ustawienie linii podziałowej na modelu i wtedy siatka jest generowana od tej linii.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-16, 13:00
Pomógł 405 raz(y).
Możesz dodać sensory w konkretnej pozycji i tam sprawdzać wart. naprężeń.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT