SolidWorks >> CAE - Simulation >> Próba statyczna - przenikanie, rozne operacje jak to jest ?
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-15, 09:56
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Nie moge rozwiazac problemu z przenikaniem. Jezeli nie mam zaznaczonej opcji "scalaj elementy" i zaczynam symulacje proby statycznej a dokladnie podczas tworzenia siatki dosteje komunikat "conajmniej dwa elementy sie nie przenikaja". Nastepnie jak juz uda mi sie jakims cudem nalozyc siatke to na samym koncu dostaje to co na print screenie. Czy do symulacji nie wolno uzywac opcji lustro ? Czy wszystkie elementy musza byc scalone ? Jak rozwiazac problem i zasymulowac to w jakis przyzwoity sposob. Czytam, korzystam z pomocy, ale niestety nie umiem dojsc do ladu i skladu, wiec prosze o podpowiedz.
Z gory dziekuje,
Pozdrawiam,

1)

2)

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-15, 10:10
Pomógł 405 raz(y).
A jaki jest rodzaj kontaktu?


Jeżeli obiekty są scalone to trakktowany jest jako 1 element, w innym przypadku należy określić rodzaj współpracy, kontakt wiązany, swobodny albo penetracja.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-15, 10:22
Pomógł 0 raz(y).
Przedstawie to moze w formie obrazkow bo latwiej dostrzec o co mi chodzi, po kolei:

1) Wyglad bryly do symulowania

2) Nalozenie stalego mocowania

3) Ustalenie materialu (stal weglowa) oraz dzialajacej sily na wskazany element

4) Nalozenie siatki i wysyp bledow



Typ wiazania globalny -(zezwalaj na penetracje)-. Nic sesnowengo mi do glowy nie przychodzi ehhh :((
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-15, 12:05
Pomógł 405 raz(y).
Ciężko mi coś podpowiedzieć bo nie widzę wszystkiego. Widze, że jest to część wielooobiektowa, ale nie wiem co z czym jest połączone. Zakładam, że obiekty są rozłączne (lustro normalnie można stosować). Jeżeli się przenikają to nie może tak pozostać, w sytuacji gdzie obiekty są połączone należy zdefiniować kontakt wiązany (węzeł do węzła) albo zastosować uproszczenie i połączyć obiekty bryłowe.

Tutaj albo jest rzeczywiście przenikanie albo prześwity i to trzeba odnaleźć.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-15, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Ciężko mi coś podpowiedzieć bo nie widzę wszystkiego. Widze, że jest to część
    wielooobiektowa, ale nie wiem co z czym jest połączone. Zakładam, że obiekty są rozłączne
    (lustro normalnie można stosować). Jeżeli się przenikają to nie może tak pozostać, w sytuacji
    gdzie obiekty są połączone należy zdefiniować kontakt wiązany (węzeł do węzła) albo
    zastosować uproszczenie i połączyć obiekty bryłowe.
   
    Tutaj albo jest rzeczywiście przenikanie albo prześwity i to trzeba odnaleźć.

Co to znaczy, ze sie "przenikaja" ? Tak jest to czesc wieloobiektowa. Polaczyc obiekty brylowe w sensie opcja "scalaj" ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-15, 14:16
Pomógł 405 raz(y).
Tak, chodzi mi o opcje Połącz (operacja Boolea). Scalaj występuje w obrębie grupy podczas dodawania członów konstrukcyjnych.


Albo obiekt jest połączony albo trzeba określić rodzaj współpracy, tzn. typ kontaktu.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-16, 08:52
Pomógł 0 raz(y).
Czy jest moze do tego (simulation) jakis FAQ, ksiazka, manual z przykladami, wytlumaczeniem co i jak, dlaczego itd ?
 
Engineer of old school
2013-05-16, 15:18
Pomógł 20 raz(y).
Pomoc jest bardzo ładnie napisana
 
Engineer of old school
2013-05-16, 15:35
Pomógł 20 raz(y).
Ja bym scalił obiekt i zdefiniował kontakt globalny bez przenikańa.

Coś w tym modelu nie gra, że nie potrafi wygenerować siatki. Sprawdziłbym też, czy elementy się nie przenikają (kolizje).

Bywa też tak, że mimo definiowania kontaktu globalnego, trzeba dodatkowo definiować kontakty.

Raz miałem przypadek importu z innego programu, że SW widział szczeliny których nie było. Polecam drobniejszą siatkę

Jest też opcja użyj niekompatybilnej siatki, w tym przypadku łączenie drobnych elementów z elementami grubymi da trochę przekłamane wyniki na połączeniach
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT