SolidWorks >> CAE - Simulation >> Czegoś tutaj nie rozumiem...
Autor Wypowiedź
2015-03-26, 19:13
Pomógł 0 raz(y).
Witam, zaczynam się uczyć simulation i zdziwiło mnie coś na samym początku. Zrobiłem prosty kątownik, obciążyłem go siłą grawitacji. Ku mojemu zdziwieniu kątownik się odgina i pokazuje obciążenia. Przy takim obciążeniu nie powinno czegoś takiego być ? Co tu jest nie tak ?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-26, 19:36
Pomógł 405 raz(y).
A niby dlaczego pod wpływem grawitacji nie będzie odkształcenia? Zwróciłbym tylko uwagę na skalę deformacji i jakie są naprężenia w stosunku do naprężeń dopuszczalnych, wówczas wszystko będzie jasne.
 
2015-03-26, 20:05
Pomógł 0 raz(y).
Z racji tego iż to moje pierwsze kroki z tym narzędziem, byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie się to ustawia. Zakładałem, że przy takiej grubości nie będzie problemu z tym i nie powinno się nigdzie odkształcić. Gdyż obciążałem też ten element 1 KG i gieło się również potężnie. Wiem, że pod siłą grawitacji konstrukcje się gną. Sugerowałem jedynie stosunek masy tego małego kątowniczka i niewielki nacisk. Bowiem 1 KG to nie wiele, gdzie więc ustawia się te dopuszczalne parametry. Można jaśniej to zobrazować, stawiam pierwsze kroki i muszę zrozumieć co z czym się je aby chwycić bakcyla :) . Myslałem, że awrtość materiału na ściskanie jest stała i ustalona. Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi.
 
Engineer of old school
2015-03-27, 02:21
Pomógł 20 raz(y).
Najprawdopodobniej skala deformacji jest źle ustawiona (drzewo badania>wyniki>naprężenia lub inne>prawy klawisz myszy-klik>edytuj definicję), ale wysuwanie wniosków na podstawie obrazka, to jak leczenie przez telefon.



Model proszę
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT