SolidWorks >> CAE - Simulation >> Flow Simulation - zagadka
Autor Wypowiedź
2015-06-26, 10:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki, mianowicie chciałbym pomieszać powietrze i wodę w symulacji ale wywala mi że niestety sięnie da.

Do tego samego zbiornika wpada pewna ilość wody i także doprowadzone jest powietrze pod względnie dużym ciśnieniem.

Niestety FS nie pozwala mi na takie działanie - czy to wina słabości systemu ?

dziękuje,
 
2015-06-26, 10:40
Pomógł 0 raz(y).
    Kulesza Arek
    Witam,
   
    proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki, mianowicie chciałbym pomieszać powietrze i wodę w
    symulacji ale wywala mi że niestety sięnie da.
   
    Do tego samego zbiornika wpada pewna ilość wody i także doprowadzone jest powietrze pod
    względnie dużym ciśnieniem.
   
    Niestety FS nie pozwala mi na takie działanie - czy to wina słabości systemu ?
   
    dziękuje,

OK<
zagadka rozwiązana :

"you can mix multiple gasses or multiple fluids. you can't mix them together because Flow Simulation doesn't handle 2 phase flow"

Pzdr
 
tzn.?
2015-06-29, 03:27
Pomógł 0 raz(y).
Sam sobie zadałeś pytanie i sam odpowiedziałeś na nie :D fajnie

Dodam tylko (jakby ktoś zaglądający potrzebował),że przepływ dwufazowy jest możliwy do zasymulowania o tyle,o ile rozgraniczy się strefy przepływu dwóch faz.Przykładem może być wymiennik powietrze/woda.Oczywiście to przykład nie Twój,bo chcesz mieszać dwie fazy,co jak napisałeś się nie da ;) pozdrowił
 
Engineer of old school
2015-06-30, 10:26
Pomógł 20 raz(y).
Chętnie bym zobaczył jakiś przykład, jeśli możesz takowy zamieścić to proszę
 
tzn.?
2015-07-01, 09:15
Pomógł 0 raz(y).
Na szybko taki przykład na przykład:







Na górze powietrze na dole woda..







Dwie domeny dwóch faz..

 
Engineer of old school
2015-07-01, 10:16
Pomógł 20 raz(y).
Mam wątpliwości, czy dwie domeny to przepływ dwufazowy, raczej dwa odzielne nie odziaływujące na siebie, jeśli nie uwzględniać wymiany ciepła
 
tzn.?
2015-07-01, 10:41
Pomógł 0 raz(y).
Nie no masz rację,mój błąd w sformułowaniu.Raczej powinienem nazwać ten przepływ przepływem dwóch faz, a nie dwufazowym z faktu jak piszesz.Przepływ dwufazowy występuje wtedy,gdy występuje międzyfazowa płaszczyzna swobodna wynikająca z zachowania się płynu, a nie sztywno ustalona (np. przegroda).Nie mniej jednak czasami kształt takiej płaszczyzny można z góry ustalić,że będzie niezmienna i wtedy zbudować model z taką przegrodą.Przykład jaki mi się nasunął na szybko..temperatura wody w akwarium,jej wpływ na temperaturę powietrza pomiędzy lustrem wody a pokrywą..
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT