SolidWorks >> CAE - Simulation >> Simulation Thermal and static study
Autor Wypowiedź
Smiter
2010-08-30, 15:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
interesuje mnie kilka spraw nt. w/w modułu:
Jak zasymulować działanie ośrodka (dla uproszczenia niech będzie to powietrze) o określonej temperaturze na element ustalony na izolatorze. Interesują mnie następujące dane wyjściowe: przede wszystkim deformacja (jest to możliwe w Simulation?!) oraz rozkład pola temperatur.
Czy jest możliwe użycie tak wygenerowanego (zdeformowanego) modelu do dalszych obliczeń statycznych?
 
 
Mechanical Engineer
2010-09-11, 13:50
Pomógł 3 raz(y).
Jak już na pewno kolega zauważył, jeśli chodzi o symualcje na naszym polskim forum ciężko o jakieś informacje, dlatego jesli kolega zna troszke ang. to polecam forum https://forum.solidworks.com/community/solidworks_simulation można znależ tam naprawde mnostwo postów, także jeśli nie będzie akurat żadnego odpowiadającego tematowi,można zalożyć własny
 
Smiter
2010-09-13, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję serdecznie, skorzystam na pewno!
Pozdrawiam:)
 
..
2010-09-14, 07:22
Pomógł 3 raz(y).
Witam, tzn w samym Solidzie jest moduł Flow Simulation służący do przepływu określonego medium, w tym przypadku twojego powietrza, wszelkie parametry można zadać ale co do dalszego badania modelu statycznie to raczej nic z tego nie będzie - raczej, bo nie jestem pewien, dlatego że jak się wybierze badanie statyczne to model będzie wyglądał tak jak pierwotnie został zbudowany bez żadnych ewentualnych deformacji, no chyba że jest jakaś opcja importu danych z analizy flow to statycznego, może koledzy bardziej doświadczeni coś podpowiedzą ;-). Moduł Flow Simulation jest dostępny w dodatkach, tu masz screena:

Pozdrawiam Łukasz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-09-14, 08:13
Pomógł 405 raz(y).
Mi się wydaje, że rozmawiamy nie o przepływie tylko o zwykłym wpływie temperatury - czyli chodzi o rozszerzony Simulation Professional http://www.solidworks.com/sw/products/simulation-software-design-analysis.htm (Simulate Heating or Cooling).
Od dwóch wersji można zapisywać odkształcony w wyniku analiz model do dalszej obróbki w oknie SW.
 
Smiter
2010-09-20, 18:49
Pomógł 0 raz(y).
W rzeczy samej, tak też zresztą zrobiłem. 
Pozdrawiam:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT