SolidWorks >> CAE - Simulation >> Różne wyniki naprężeń a te same dane- jak to możliwe? Proszę o pomoc
Autor Wypowiedź
2018-01-06, 12:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam ;)
Mam taki problem, na studiach mam do wykonania sprawozdanie z wpływu zagęszczenia siatki na wyniki badań. Wszystko jest robione na podstawie instrukcji, możecie wyjaśnić mi, skąd bierze się błąd (i czy to w ogóle jest błąd), ze przy tych samych parametrach, wychodzą różne wartości naprężeń?
Niby mogłabym ustawić wartość maksymalną na te 25, ale to już nie będzie to samo przecież... i niby tematem jest wpływ gęstości siatki, wiec tak czy siak udowodnię to co ma być, ale na innych wartościach. Nurtuje mnie tylko skąd ta różnica w wynikach.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-06, 14:18
Pomógł 405 raz(y).
   ze przy tych samych parametrach, wychodzą różne wartości naprężeń?

Co znaczy "przy tych samych parametrach"? Parametrach czego? Nie widać nic na tych obrazkach, trzeba je podzielić na kilka i uploadować oddzielnie.
 
2018-01-06, 19:06
Pomógł 0 raz(y).
chodzi o ten sam współczynnik Poissona i moduł Younga 2 pierwsze zdjęcia sa z instrukcji a 3 kolejne mojej pracy









Chodzi mi o to, dlaczego u mnie maksymalne naprężenie to 9 a w instrukcji jest 25...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-06, 21:23
Pomógł 405 raz(y).
Z tych obrazków nic nie wynika (no może poza tym, że opis tekstowy w instrukcji pozwala o prowadzącym powiedzieć, że jest co najmniej dziwny).

Odpowiadając, dlaczego dla dwóch identycznych modeli, o takich samych parametrach utwierdzenia i obciążenia i przy takim samym materiale wyniki są różne - bo pewnie różni się siatka, albo badanie (ustawienia).
Można porównać liczbę DOF i będzie jasne albo zajrzeć do opcji badania.

Na pewno też wykres pokazują dwa różne typy naprężeń - węzłowe vs zredukowane - może po prostu o to chodzi.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT