SolidWorks >> CAE - Simulation >> SW Simulation
Autor Wypowiedź
student
2011-03-21, 16:47
Pomógł 0 raz(y).
Witam
problem ma taki.. jak przeprowadzam badanie termiczne to z samouczna z termostatem.. wszystko idzie ladnie pieknie do momentu uruchomienia badania.. wtedy wyskakuje bład zebym zainstalowal urzadzenie zabezpieczajace... nie wiecie moze o co chodzi??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-21, 17:10
Pomógł 405 raz(y).
Co to za wersja SW? Jeżeli "nieoficjalna" to nie dziw się takim komunikatom...
 
..
2011-03-22, 07:12
Pomógł 3 raz(y).
Może zrób screena tego błędu, może coś więcej na nim pisze, zawsze lepiej zobaczyć a dużo czasu nie zajmuje.
 
student
2011-03-22, 13:48
Pomógł 0 raz(y).
tak to wyglada
 
student
2011-04-04, 12:57
Pomógł 0 raz(y).
problem rozwiazany
teraz mam nastepny..
mam wodny akumulator ciepła przedstawiony na rys nizej..
w pakiecie FlowSimulation mam przeprowadzic badanie rozkładu temperatur podczas ładowania i rozładowania tego akumulatora. a ze FS jest po angielsku to nie za bardzo moge dojsc jak to zrobic.. musze wypełnic ten akumulator woda i np podczas ładowania od gory podawana jest rurka woda goraca a na dole odbierana woda zimna.. i moim zadaniem jest przedstawienie tepmeratury tego strumienia wody "ładujacej" jak on sie rozkłada po akumulatorze..
ktos cos wie jak to moznaby bylo zrobic??
 
student
2011-06-02, 16:09
Pomógł 0 raz(y).
poprzedni problem rozwiazanny... pojawił sie nastepny.. :/ podczas przeprowadzania badania termicznego na powyrzszym akumulatorze nie chce mi sie utworzyc siatka.. i nie mam pojecia dlaczego.. :/ zbiornik ma grubosc scianek 10mm dno i dach tak samo.. srednica 21m wysokosc 37m POMOCY
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-03, 13:12
Pomógł 405 raz(y).
Siatka typu skorupa (shell)?

Jakiś obrazek byłby pomocny.
 
student
2012-03-08, 01:35
Pomógł 0 raz(y).
witam

niech ktos mi wytlumaczy co to za matrix wyskakuje.. chcialem zrobic symulacje statyczna rury. zadane zostalo sicnienie w srodku i umocowania na koncach.. co robie zle?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-08, 10:36
Pomógł 405 raz(y).
Możej użyj miękkiej sprężyny dla stabilizacji modelu. Komunikat dotyczy błędów w utwierdzeniu - niestety nie znam dokładnego kodu.
 
student
2012-03-08, 20:25
Pomógł 0 raz(y).
"Możej użyj miękkiej sprężyny dla stabilizacji modelu" tzn co mam zrobic?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-09, 08:12
Pomógł 405 raz(y).
Pod prawym klawiszem na badaniu > właściwości.
 
student
2012-03-09, 12:55
Pomógł 0 raz(y).
witam

niestety nie udało sie z tą miękką sprężyną.. na rysunkach przedstawie jakie wyskakuja komunikaty..



po nacisnieciu ok



po nacisnieciu tak





co ja robie źle? pomocy..
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-09, 13:08
Pomógł 405 raz(y).
Wszystko jest napisane albo prawie wszystko.

Warunki badania są błędne. Komunikat mówi, że jest nadmierne przemieszczenie, czyli mówiąc wprost nie mieści się w granicy odkszałceń objętych prawem Hooke'a. Albo zbyt duże obciążenie, albo utwierdzenie nie takie. Co prawda dla dużych przemieszczeń istnieje możliwość zaznaczenia takiej opcji we własciwościach badania, wówczas wektory siły będą orientowane zgodnie z odkszałacnym odniesieniem ale liczy się to o wiele dłużej i tak czy inaczej będzie to forma uproszczona dla badania statycznego.

Co mam więcej napisać, próbuj zmieniać przyłożenie obciążenia oraz utwierdzenie, może trzeba uprościć założenia...
 
student
2012-03-09, 14:10
Pomógł 0 raz(y).
okiej zobacze co z tego wyjdzie... a jeszcze pytanie ktore zadalem w innym dziale ale nie uzyskalem odpowiedzi.. jak chcialbym zapisac model do jpg to co mam zrobic zeby zapisal mi go z wymikami naniesionymi na modelu?

pozdrawiam
 
student
2012-03-11, 23:46
Pomógł 0 raz(y).
problem prawie rozwiazany.. wiem jak zapisac wyniki do jpg.. teraz pytanie jak zrobic aby byly widzoczne razem z modelem.. w simulation wiem jak.. natomiast jak to zrobic we Flow ?
 
student
2012-03-12, 22:46
Pomógł 0 raz(y).
dobra tez juz sobie poradzilem.. :)

teraz prosze o podpowiedz co tutaj zle robie? co bym nie zaznaczyl ten sam blad.. a robie tak jak w samouczku.. tak mi sie wydaje..

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-13, 20:01
Pomógł 405 raz(y).
Jak jest skorupa to chyba jest obiekt ciennkościenny więc można operować na krewędziach a nie ścianach...

Jakim cudem to może być skorupa skoro jest pełne w środku?
 
student
2012-03-13, 20:56
Pomógł 0 raz(y).
nie jest pełne w środku.. ale juz nie wazne poradzilem sobie z problemem
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT