SolidWorks >> CAE - Simulation >> Symulacja połączenia śrubowego
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Michał KQQ
Witam, chcę zasymulować połączenie śrubowe. Mam dwie płytki (prostopadłościenne) położone względem siebie pod kątem 90 stopni skręcone dwiema śrubami. Jedna z płytek jest zamocowana, druga obciążona siłą. Mam problemy przy śrubach. Jeśli powiąrze płytki między sobą nieruchomo (wiązanie współnie) traktuje mi je przy symulacji jak jeden element. Jeśli połącze je śrubą nie wiem jaki nadać moment a gdy już nadaję jakiś przykładowy moment wychodzą dziwne wyniki symulacji. Z analizy tego połączenia wynika że jest to proste połącenie i na śruby działa moment gnący powodujący ich ścinanie, więc powinno połączenie działąć podobnie jak kołkowe. Proszę o informację jak to prawidłowo zamodelować.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-14, 09:28
Pomógł 405 raz(y).
Dołącz jakiś obrazek - opis może i dokładny ale ja i tak tego nie widzę.
Nie wiem też co chcesz w sumie obliczyć.
 
Użytkownik usunięty
Michał KQQ
Chcę sprawdzić jakie są naprężenia przy takim obciążeniu. Głównie mi chodzi jakie są w śrubach. Siłę można przyjąc dość małą 25N.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-14, 13:20
Pomógł 405 raz(y).
Nie jestem specjalistą od Mes ale w SW jest możliwość definiowania połączeń śrubowych - można to dość precyzyjnie ustawić bo jest sporo opcji. Jeżeli potraktujemy te elementy jako normalne obiekty podzielone siatką to trzeba zdefiniować kontakty - to jest bardzo ważne - wiązanie nie oddają realnego zachowania. Czy jest tam luz, czy może otwór jest większy i zanim natapi kontakt (bez penetracji) to może się śruba przemieścić, wówczas tarcie itp. Poza tym zastanowiłbym się czy to ramię jest potrzebne skoro można zastosować odległe obciążenie czy umocowanie, ale oczywiście to ma sens jeżeli liczysz tylko łączniki na ścinanie (jak pisałeś wyżej), jeżeli blachy też chcesz sprawdzić to oczywiście tak się nie da.
Jeżeli blachy są cienkie to powinny być zdefiniowane jako skorupy.
http://help.solidworks.com/2011/Polish/solidworks/cworks/legacyhelp/simulation/LoadsRestraints/Connector_-_Bolt.htm
 
Użytkownik usunięty
Michał KQQ
W tym połączeniu chcę sprawdzić jednocześnie i blachy i śruby, czy da się to zrobić jednocześnie? Poza tym dzięki za infromację.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT