SolidWorks >> CAE - Simulation >> Solidworks Flow simulation
Autor Wypowiedź
2011-07-03, 20:39
Pomógł 0 raz(y).
Panownie , mam nastepujące pytanie chodzi mi o prijekt przeplywu powietrza w rurze z otworami. Przwodem tłoczone jest powietrze 166m3/h. Przewód ma 500 m i otowry 3mm co 3 metry. Czy da rade robić symulacje w soliworksie? Próbowałem i wychodza bzdury z otowór wyplywa powietrze do ciśnienia atmosferycznego wiec w boundary conditions zaznaczylem cisnienie otoczenia i w goals max volume flow. Prędkość powietrza mi dochodzi po 100 m/s a to jest nie mozliwe. Zna ktoś sie na tym ? Mój mail to davinci21@op.pl Proszę o pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-04, 21:55
Pomógł 405 raz(y).
Pewnie da ale nie w Xpressie tylko w pełnej wersji...
 
student
2011-09-14, 13:03
Pomógł 0 raz(y).
witam

mam problem przy badaniu przepływu wody w akumulatorze ciepła.. mianowicie nie mogę go uruchomić bo za karzdym razem wyskakuje mi, że gdzieś jest nieciągłość.. korek zrobilem na miarę wewnetrznej średnicy rury doprowadzającej.. może ktoś mi powiedzieć co robię źle? załączam screeny..





 
Mechanical Engineer
2011-09-14, 20:50
Pomógł 3 raz(y).
witam,

sprawa wyglada dosc prosto, zaznaczona sciana nie jest w kontakcie ze zdefiniowanym plynem, zweryfikuj dokladnie model oraz zdefiniowany plyn.
 
student
2011-09-15, 11:44
Pomógł 0 raz(y).
dzieki bardzo problem rozwiazany.. lecz jak to bywa pojawil sie nastepny :)

mianowicie nie wiem w ktorym miejscu i jakie mam zadac cisnienie zeby to wszystko jakos sensownie wychodzilo.. zbiornik ma 37m wysokosci i wypelniony jest woda.. czy mam to zadac na dnie (ok 370000 Pa) czy tylko atmosferyczne na powierzchni wody.. czy moze na wylocie rurki?? na wlocie mam zadane 0,5m3/s i tyle samo powinno opuszczac zbiornik.. poza tym chcialbym zeby solid pokazal mi jeszcze a moze przedewszystkim rozklad temperatury i cisnienia..

załaczam wyniki przy przykladowym obliczeniu.. temperatura prawie taki rozklad jakiego oczekuje.. ale cisnienie wariuje.. predkosc to nawet nie wiem jak ma wygladac za bardzo...

pozdrawiam





 
Mechanical Engineer
2011-09-15, 19:45
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

wszystko zalezy od tego jakie masz dane WEJSCIOWE i jake dane WYJSCIOWE chcesz uzyskac. jesli zbiornik jest w calosci wypelniony woda to bez sensu jest deiniowac w srodku cisnienei atmosferyczne, mozesz za to zdefiniowac cisnienie na dnie zbiornika, aczkolwiek ja bym to chyba pozostawil jako wartosc do policzenia. predkosc na wylocie dlatego wyglada tak jak wyglada poniewaz zdefiniowales od gory cisnienie, dlatego w takiej sytuacji to co otrzymales jest dosc logiczne. sprobuj to przeliczc bez cisnienia atmosferycznego, uzyj tylko dwoch parametrow ktore masz inlet i outlet voluem flow i zobacz co wyjdzie.

"...czy moze na wylocie rurki??" jesli rurka wychodzi bezposrednio do otoczenia to mozesz zadac tam dodatkowo cisnienie atmosferyczne, jesli natomiast jest to uklad zamkniety ktorego znasz cisnienei mozesz je zadac (mowie tutaj o cisnieniu ktore NIE panuje w wymienniku ciepla a w pozostalej czesci ukladu).
 
student
2011-09-19, 11:27
Pomógł 0 raz(y).
ale jesli nie zadam cisnienia wyskakuje mi blad..



a gdy zadaje na dnie tez nie wychodzi tak jak sobie to wyobrazam..
 
Mechanical Engineer
2011-09-20, 09:06
Pomógł 3 raz(y).
true, to chyba jedna z wielu bolaczek solida, ze nie mozna zadac np dwoch takich samych warunkow brzegowych, podobny problem mialem jakis czas temu przy pisaniu pracy dyplomowej, rozwiazalem to w ten sposob, ze wyszukalem jakie jest cisnienei uladu w ktorym pracuje moja czesc i zdefiniowalem je na wyjsciu.
 
2011-11-22, 12:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam,



koledzy a czy dysponujecie jakimś tuttorialem który by pomógł przeprowadzić analizę przepływu - SW wersja podstawowa.
 
student
2012-03-06, 16:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam

a takie pytanko.. czy mozna gdzies dostac/kupic jakas ksiazke do Flow Simulation? no i najlepiej jakby byla PL :)

z gory dzieki za odp
 
student
2012-03-06, 16:22
Pomógł 0 raz(y).
i jeszcze jedno mi sie przypomniało.. slyszalem ze mozna zapisac model do jpg lub tiff wraz z wynikami symulacji? tylko mi sie udaje tylko bez wynikow? wiec pytanie brzmi jak to zrobic zeby wyniki byly widoczne na jpg lub tiff ?

pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-07, 07:28
Pomógł 405 raz(y).
    ban ma
    a takie pytanko.. czy mozna gdzies dostac/kupic jakas ksiazke do Flow Simulation? no i najlepiej
    jakby byla PL :)
    z gory dzieki za odp

Po polskiemu? uuu, nie ma szans. Sprawdź linki poniżej:

http://www.pswug.info/info/472/SolidProfessor_ukonczyl_kurs_SolidWorks_Flow_Simulation/

http://www.sdcpublications.com/Textbooks/Introduction-SolidWorks-Flow-Simulation-2011/ISBN/978-1-58503-634-9/

W sieci też jest wiele przykładów, nie wiem na ile wnikliwych.
 
2013-03-25, 22:35
Pomógł 0 raz(y).
Troche off topic, ale mam nadzieję że mi pomożecie. Jestem dość nowym użytkownikiem SolidWorksa. Mam wersję 2013 i nie potafie odpalić dodatku Flow Simulation. Mam go na 100% zainstalowanego, ale nie potrafię nigdzie go odszukać już w programie. Proszę o pomoc
 
Engineer of old school
2013-03-25, 23:44
Pomógł 20 raz(y).
Sprawdż dodatki.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT