SolidWorks >> CAE - Simulation >> Tworzenie siatki i obliczniaStatyczne
Autor Wypowiedź
2011-08-17, 08:27
Pomógł 0 raz(y).
WitamMamy następujące pytanie, chcę obliczyć statycznie złożenie (plik z wałączniku), z tym że tworzenie siatki trwa bradzo bardzo długo, obecnie 23h i dalej ją tworzy, czy to jest normalne??, początkowo chciałem ja utworzyc na elementach typu bryły( nie dało w ogóle rady), nastepnie zamieniłem elementy na skorupe i tworze siatkę powierzchniową. Ewentulanie prosze pomoc, czy da się to jakoś szybciej rozwiącać,, typ siatki dałem średnioziarnisty, czyli suwak byl w polowie paska miedzy siatką grubo a drobno ziarnistą. Parametry mojego komputera to: Karta graficzna ATI Radeon 5570 HD, Pamięć RAM 6Gb, Procesor I7 2.93 GHz. http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_13_463_2951.pdf
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-17, 08:52
Pomógł 405 raz(y).
Brak załącznika!

1. Sprawdziłbym dla pojednynczej części co się dzieje, jeżeli szybko generuje siatkę to może coś z definicją kontaktu.

2. Jaka to siatka? nie widać na screenie... jeżeli bryłowa to trzeba uwzględnić grubość elementu w podziale na elementy skończone.

3. Na początek warto puścić obliczenie dla siatki roboczej bo widać, czy wyniki są zgodne z oczekiwaniem. Później można zagęszczać, dzielić na mniejsze elementy.

4. Na moje oko nie jest to kwestia komputera tylko modelu (uproszczenia?) oraz/lub ustawień.
 
2011-08-17, 10:03
Pomógł 0 raz(y).
Jak daje utworzenie bryłowej siatki roboczej to wyrzuca mi komunikat że nie udało sie utworzenie siatki, dla powierzchniowej nie próbowałem tworzyc siatki roboczej, stworzyłem tylko siatkę powierzchniową i to miedzy Piątkiem a Wtorkiem czyli w ciągu 4 dni.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-17, 20:35
Pomógł 405 raz(y).
Nie widząc pliku nie dam rady pomóc, może ktoś inny z przekazanych informacji coś "wyciągnie".

Coś się stało z obrazkiem, a o załączniku myślałem, że chodzi o plik SW a nie screen.
 
2011-08-18, 09:22
Pomógł 0 raz(y).
ok już sobie poradziłem, dziękuję za pomoc
 
2011-08-18, 09:46
Pomógł 2 raz(y).
to napisz chociaz jakie bylo rozwiazanie - bedzie dla potomnych.....
 
2011-08-18, 16:11
Pomógł 0 raz(y).
Trzeba było się pobawić wielkościa siatki, a dokładnie trzeba było dopasować wielkość siatki do wymiarów elementu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT