SolidWorks >> CAE - Simulation >> Wykres naprężeń tnących
Autor Wypowiedź
2012-04-24, 13:33
Pomógł 0 raz(y).
Witam Panie i Panowie,

zwracam się do Was z następującym problemem. Powiedzmy, że mamy dwuteówkę podpartą na dwóch końcach, a na jej środku od góry przykładamy siłę. Czy istnieje możliwość w SW2010 przedstawienia naprężeń tnących w obciążanym przekroju?

Coś w tym stylu:



dziękuję i pozdrawiam ;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-24, 14:13
Pomógł 405 raz(y).
Poniżej jest wszystko, co można zrobić w wersji 2010.

http://help.solidworks.com/2010/Polish/solidworks/cworks/legacyhelp/simulation/Dialog_Box_Help/IDH_HELP_BEAM_BENDING_MOMENT.htm
 
2012-04-24, 14:37
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź Panie Pawle. Widzę, że w mojej wersji nie mogę zobaczyć rozkładu w przekroju, a jedynie wzdłuż belki.

Czy wie Pan może czy nowsze wersje pozwalają wykonać wykres na którym mi zależy?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-24, 15:13
Pomógł 405 raz(y).
Będzie ciężko, dopiero od wersji 2012 istnieje możliwość zastąpienia uproszczenia rurowego prawdziwym przekrojem belki (co jest niezbędne) ale dla przekroju takich wykresów nie pokażemy. Nawet jakby to nie było potraktowane siatką belek to zajrzeć można do wewn. np. dla naprężeń ale wykresów takich nie da rady...
 
2013-03-08, 11:28
Pomógł 0 raz(y).
Odświeżę trochę temat ponieważ dalej go drążę. Czy istnieje możliwość pomiaru naprężeń w danym punkcie, ale tylko w określonym kierunku? Czyli np pomiaru tylko naprężeń tnących, bo wtedy sam mógłbym zbudować taki wykres.
Z racji tego, że przymierzam się do kupienia SW, mam jeszcze drugie pytanie, mianowicie czy można sterować/wybierać kształt elementu skończonego podczas symulacji?
 
Engineer of old school
2013-03-13, 10:00
Pomógł 20 raz(y).
Dla modelu bryłowego dostępny jest tylko element skończony tetragonalny 4 lub 8 węzłowy-czyli czworościan. Przy małej gęstości siatki może tworzyć elementy zdegenerowane ( Simulation nie raportuje tego)Daje dobre wyniki, ale tworzy modele skończone o dużej ilości węzłów, co przekłada się na czas obliczeń. Dla modeli powierzchniowych mamy tylko element shell 3 lub 6 węzłowy. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś do wersji premium dołączany był COSMOS/M, posiadający znacznie większe możliwości. W SW tworzyło się model bryłowy i ekportował jedynie geometrię do COSMOSA przez plik geo. Brakuje niestety elementu typu Solid. Szczególnie odczuwalne przy obliczaniu smukłych konstrukcji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT