SolidWorks >> CAE - Simulation >> Szczegóły dotyczące elementu skończonego.
Autor Wypowiedź
2012-09-07, 14:38
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jak już wczesniej pisałem piszę prace inż. i w SW Simulation przeprowadzam badanie. Promotor powiedział mi abym więcej opisał o samej metodzie mes no i tutaj mam problem, bo kazał miedzy innymi napisać coś o rodzaju uzytego elementu. W SW na poziomie ktory ja znam element nie jest wybieralny, wybiera sie jedynie jego wielkość, tzn siatka gruba - drobna. Gdzie można coś więcej dowiedzieć się na jakich elementach pracuje SW? Wiem ze w programach przeznaczonych tylko do obliczen MES, jak np Ansys, istnieje możliwość doboru kształtu elementu co ma znaczenie w bardziej zaawansowanych badaniach/dla bardziej zaawansowanych uzytkowników. Czyli podsumowując, jakie elementy skonczone sa uzywane w SW Simulation i gdzie w programie można się o tym czegoś dowiedzieć? Z góry dziękuję za pomoc.
 
..
2012-09-07, 20:10
Pomógł 3 raz(y).
Na początek polecam http://www.youtube.com/watch?v=bphXauZB4R4&feature=player_embedded jest tu bardzo fajnie wytłumaczone co i jak :). A dalej to mogę jeszcze polecić taką książkę "Modelowanie elementów maszyn i urządzeń w systemie CAD 3D SolidWorks z aplikacjami ComsoWorks i FloWorks" Edward Lisowski, Wojciech Czyżycki, jest tam rozdział poświęcony analizie MES -->prawdopodobnie dostaniesz ją w bibliotece na uczelni.

Pozdrawiam

Łukasz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-07, 21:06
Pomógł 405 raz(y).
Akurat podział na siatkę gruba-drobna jest średnio istotny bo świadczy on tylko o tym, na ile elementów skończonych podzielony jest element. Trzba napisać, że jest siatka jakości roboczej i precyzyjna. Ogólnie siatka dokładna ma dodatkowe węzły pomiędzy..
SW Simulation bazuje na tetrahedralu dla brył, trójkącie dla siatki powierzchniowej przy czym ma 3 punkty węzłowe dla roboczej i 6 dla dokładnej, oraz dla siatki typu belka (dla członów konstrukcyjnych), która posiada dwa węzły.

Oczywiście w SW też można sterować kształtem (unikamy szpiczastych elementów), są opcje automatycznego przejścia itp. ale nie można użyć siatki typu hexahedral, która z racji ilości węzłów jest dokładniejsza.
 
2012-09-25, 23:26
Pomógł 0 raz(y).
Nie chcę zakładać kolejnego wątku, a potrzebuje jeszcze pomocy inżynierskiej i jednoczesnie zwiazanej z obsługą programu. Otrzymałem wynik który mnie dość zaskoczył. Max napreżenia zredukowane wyszły 116 MPa i jednoczesnie maksymalne naprężenie normalne na jednym z kierunków nieznacznie ponad 116 (116.5). Wydaje mi się to niemożliwe, nie wiem czy słusznie, a teraz pytanie odnośnie programu, jak zobaczyć komplet wyników konkretnego węzła? Znalazlem funkcje sonda, ale przy kazdym wyniku tzn napr. normalnym na roznych kierunkach, tnącym trafić w ten sam wezeł jest ciężko. Jest moze taka funkcja gdzie wpisuje się numer węzła i otrzymuje jego wyniki?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT