SolidWorks >> CAE - Simulation >> Symulacja - Próba statyczna - Obciążenia.
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-04, 12:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Chciałem sobie puścić symulacje próby statycznej. Wszystko zrobiłem jak być powinno. Utwierdziłem do podłoża, zadałem obciążenie, dodałem siatke i puściłem symulacje. Juz po paru sekundach dostaję błąd pokazany na rysunku. Co może być przyczyną.






Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-04, 13:50
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj zastosować "miękką sprężynę do stabilizacji modelu" w opcjach.

Coś z utwierdzeniem jest nie tak, albo wyjdą tzw. duże przemieszczenia.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-05, 10:01
Pomógł 0 raz(y).
Moze od poczatku.

1) Mam narysowany model.
2) Utwierdzam go od spodu
3) Zadaje mu sile od gory (widac na rysunku)
4) Daje utworz siatke i tu zaczynaja sie bledy (widac na rysunku ponizej)





Do czego jest to przenikanie potrzebne w tej danej mojej konkretnej sytuacji ? I jak sobie z tym poradzic.

z gory dziekuje.
Pozdrawiam,

#Edit

Problem czesciowo rozwiazany bo z mojej winy. Odznacalem scalaj bryly. Po zaznaczeniu ich z powrotem symulacja sie "powiodla". "Powiodla" dlatego, ze wyniki jej to jest totalny ABSURD !!!. Nie wazne czy wybiore sila, czy cisnienie i zalozylem dla sprawdzenia 1 N oraz 1 N/m^2 to wynik zawsze jest ten sam. Nie wazne czy dam tone czy 10 ton to samo jest zawsze Zawsze wygiecie jest to samo. Dlaczego ?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-05, 12:03
Pomógł 405 raz(y).
Obiekty albo trzeba połączyć alby określić kontakty już w Simulation.

Co znaczy "wygięcie" to samo???
Analizujemy naprężenia czy przemieszczenia czy też współ. k a nie skale deformacji na obrazku.

Poza tym określając obciążenie zwróć uwagę, że może być liczone na element/na zaznaczenie albo globalnie.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-05, 12:23
Pomógł 0 raz(y).
Pawle, chodzi mi o to, czy jest w ogole taka mozliwosc, zeby podane wartosci na skali byly adekwatne do odgiecia na rysunku ? Chcialbym, zeby na rysunku byla pokazana wartosc odgiecia takiego jakie ja zadalem czyli np: 7000 N. A w Simulation na rysunku zawsze mam pokazane maksymalne odgiecie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-05, 23:03
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli skala deformacji będzie równa dla wszytkich, np.1 to nic nie będzie widać... nie rozumiem do końca o co chodzi. Ma być widać różne ugięcie przy zmianie wartości x10 i x100? Tego sie nie analizuje patrząc na obrazek tylko na wykres, można zestawić te wartości w tabeli jako np. śledzenie trendu tylko jaki to ma sens skoro w ciemno można odgadnać, co się stanie w granicy odksztłceń sprężystych przy zmianie wyłącznie wart. siły...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT