SolidWorks >> CAE - Simulation >> Badanie Ruchu
Autor Wypowiedź
2013-01-25, 16:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich,

dopiero uczę się interfejsu i obsługi solidworks, więc proszę o wyrozumiałość. A więc mam jedno pytanie, mam projekt i w złożeniu mam drugie złożenie, które chciałbym z funkcji badanie ruchu zasymulować razem z tym drugim złorzeniem i jakoś nie mogę tego zrobić. Nie ma reakcji gdy użyję funkcji napęd. Jak to zrobić ? Dzięki za odpowiedź
 
Engineer of old school
2013-01-25, 18:50
Pomógł 20 raz(y).
Sprawdż, czy elemrnt do którego przykładasz napęd, jest zadeklarowany jako ruchomy i czy inne elementy modelu, które mają być ruchome rzeczywiście są ruchome. Bywa też, że elementy blokują się wzajemnie.
 
2013-01-26, 12:21
Pomógł 0 raz(y).
tak sprawdzałem, wszystkie części są ruchome, ale jeszcze raz sprawdzę ... a też mam pytanie czy np. gdy zrobię badanie ruchu dla złorzenia np. gdy przyłorzę napęd, i te same złorzenie dam do drugiego złorzenia to czy w badaniu ruchu będzie już przyłorzony napęd do tego pierwszego złorzenia ?
 
Engineer of old school
2013-01-26, 16:45
Pomógł 20 raz(y).
Nie.

Bywa, ze wzajemne korelacje uniemożliwiają ruch. Łatwo to sprawdzić. Zaznaczyć element, który ma być ruchomy i próbować zmienić jego położenie na ekranie.

W przykładzie poniżej wszystkie elementy są zadeklarowane jako ruchome, a warunki geometryczne powodują,że układ jest nieruchomy

 
2013-01-26, 20:18
Pomógł 0 raz(y).
No dobrze ... a jeszcze mam pytanie, bo zauważyłem, że jak w pierwszym złożeniu wszystkie części są ruchome, dodając odpowiednie wiązania, zmieniam ich położenie. Dodając te pierwsze złożenie do kolejnego złożenia, to staje się tak jakby całością (jedną częścia), bez możliwości zmienienia położeń części w tym złożeniu, coś trzeba jeszcze zrobić, jakieś odpowiednie wiązania, funkcje ??
 
2013-01-26, 20:39
Pomógł 3 raz(y).
W drzewie operacji kliknij prawym przyciskiem myszy na złożenie ktorym chcesz poruszać

wejdź na wlaściwości komponentu zaznacz rozwiąż jako elastyczny.
 
2013-01-26, 21:13
Pomógł 0 raz(y).
Dokładnie o to się rozchodziło, wielkie dzięki wszystkim za pomoc :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT