SolidWorks >> Inne tematy >> Podejście do projektu
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Jakaś konstrukcja stalowa załóżmy spawana, czy skręcana, jak ją najlepiej narysować?

Łatwiej i szybciej /moim zdaniem / jest narysować jako jeden rysunek, ale przy wykonywaniu rysunków wykonawczych nie ma za bardzo jak rozrysować poszczególnych elementów z kolei stosując złozenie muszę każy element rozrysować, bo jeśli zajdzie konieczność wykorzystania elementu w innym złożeniu i wykonani na nim operacji to we wszystkich elementach będzie widoczna ta operacja, lub nawet w tym samym złozeniu w powtarzających się elementach nastąpi zmiana w jednym z nich to pozostałe również zostaną zmienione.

Wydaje mi się też że złożenie sprawia więcej kłopotów, ale przy wykonywaniu dokumentacji płaskie nie ma najmniejszych problemów, po prostu wczytuję poszczególne elementy.

Jakie rozwiązania stosujecie na co dzień w pracy, które podejście jest lepsze Waszym zdaniem?
 
.
2013-12-14, 12:23
Pomógł 52 raz(y).
Konstrukcje skręcane wykonuję jako złożenie, natomiast spawane najczęściej jako 'Konstrukcja spawana'.
W razie potrzeby poszczególne elementy konstrukcji spawanej można "wyciągnąć" do nowej części i zrobić rysunek.
Wszelkie zmiany w konstr. spaw. przenoszą się do tej nowej części.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Ale często metody łączenia elementów w konstrukcji są różne, część jest spawana część skręcana, część dwa elementy "wchodzą na siebie" i to jest jako jeden element /projekt/
 
.
2013-12-14, 17:11
Pomógł 52 raz(y).
Zaletą projektowania konstrukcji spawanej jest to, że łatwo jest stworzyć przestrzenną ramę z różnych kształtowników i będą one potem automatycznie lub ręcznie dopasowane do siebie poprzez odpowiednie przycięcie naroży. Każdy taki element można sobie osobno opisać, wyciągnąć do części i zrobić rysunki.
W złożeniu wszystkie operacje przycinania naroży trzeba robić ręcznie.
Sposób łączenia elementów nie ma znaczenia. Ja często wykonuję np. stoły z profili aluminiowych jako konstrukcję spawaną. Dokładam łączniki jako bryły i wszystko trzyma się kupy i łatwo mogę stworzyć rysunki i wykaz elementów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT