SolidWorks >> Inne tematy >> Ilość świateł w SW
Autor Wypowiedź
2010-03-14, 23:10
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Zna ktoś z Was sposób na dodanie wiecej niz 9 świateł w modelu lub złożeniu w SW???
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-03-15, 07:07
Pomógł 405 raz(y).
Witam,
A co chesz uzyskać?
Sposób jest prosty, lustro!
 
2010-03-15, 21:19
Pomógł 0 raz(y).
Np: projektuje wnetrze klubu i chce umiescic w nim rozne zrodła światła. Koncowym efektem jest rendering projektu.
Czy wiesz jak wstawić cześć do złożenia z zachowaniem wczesniej zdefiniowanego(na poziomie części) oświetlenia??? Wazne jest dla mnie aby to oświetlenie było brane pod uwage podczas renderowania w PhotoWorks.
 PS:Próbowałem ze standardowym lustrem w złożeniu i nie działa, odbija obiekt ale światła juz nie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-03-15, 21:54
Pomógł 405 raz(y).
To nie jest wszytko takie proste... Ostateczny wygląd zależy jeszcze od środowiska (odbicia otoczenia). Od kilku wersji wstecz dostępne są materiały emitujące światło - nadają się do symulowania lamp, diod, itd. Zewnętrzne źródła raczej stosuje się do odzwierciedlenia światła dziennego. Przecież we wnętrzu zapewne zależy Ci na emisji światła a nie oświetleniu obiektów.
Standardowo dodając wyglądy na poziomie części "przechodzą" one na każdy poziom wyżej, chyba, że zostaną nadpisane innym wyglądem w złożeniu.
 
2010-03-16, 20:12
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki za informacje. Sprobuje wykorzytac te materiały imitujace światło, mam nadzieje ze znajde je bez problemu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT