SolidWorks >> Inne tematy >> SW2015 upgrade czy nowa isntalacja?
Autor Wypowiedź
Projektant w 3D
2014-10-27, 12:46
Pomógł 0 raz(y).
Co jest lepsze?

Aktualnie mam SW2014 SP4.0 i wszystko ładnie smiga i pojawił mi siekomunikat że mogę zainstalwoać nowa wersję.

Co jest lepszym wyjsciem nwoa wersja jako osobna instalacja czy próba aktualizacji. Pytanie czy wszystko bedzie działać po aktualziacji, bo ostatnio jak zmieniałem z 2013, na 2014 miałem stracony dzień na "poprawienie" Sw po akutalizajcji - teraz chciałbym tego uniknąć.

nadmienię że jestem jedynym uzytkownikiem w firmie. mam swoją bilbiotekę modeli jakos skrót a tych modeli zapisanych w formacie 2014 ok 1500. pewnie po upgadzie bedize je widział jkao stary plik i krzyczał :D

Aktualnie zrobiłęm obraz tej nowości jako iso i zapisałem na dysku
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-27, 14:14
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się odpowiedzieć, czy wszystko będzie działać bo to zależy od szeregu czynników. Przede wszystkim nie jestem przekonany, że po zmianach w licencjonowaniu (chodzi o podwójne aktywacje) da się zainstalować równolegle dwie wersje z bez konieczności transferowania licencji.

Druga istotna (np. dla mnie) rzecz to możliwość otwierania plików ze starszej o jedną wersji - nie ma obecnie jeszcze SP5 do SW2014 więc ta kwestia może być problematyczna.

W każdym innym przypadku warto naistalować nową wersję. Nie mniej i tak niektóre ścieżki będą wymagały ustawienia ponieważ nowa wersja tworzy nowe foldery w Program Data (ukryty). W program files pliki powinny być nadpisane.

Na koniec powtórzę to co już pisałem w komentarzach, nie warto się napalać i instalować wersję SP0 ponieważ zawiera znaczną ilość błędów, które są nie do wychwycenia w trakcie beta testów. W mojej opinii dopiero SP1 lub nawet SP2 to rozsądny moment na przeinstalowanie.

Tak z ciekawostek - wiele dużych firm używa wersji o jedną wstecz do bieżącej ponieważ nowe zawsze generują problemy, w szczególności na początku. Jedyny może plus, że SW2015 będzie lepiej dopracowany niż SW2014 - bo ta wersja to jakś starszna porażka.
 
Projektant w 3D
2014-10-27, 15:38
Pomógł 0 raz(y).
mi się w sw2014 pracuje dobrze, dla mnei wersja 2013 było porażką (szczególnie gdy w drawingu podczas wstawiania bloków wywalało mi SW). w 2014 też początkowo było problematycznie, ale teraz już jest z górki..



Chyab poczekam na SP5.0 a potem się zastawnowię nad przesiadką do 2015
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-10-28, 10:03
Pomógł 13 raz(y).
Aby wyprostować kilka spraw.
Zmiany z 2 kwietnia (podwójna aktywacja). Nie wpływają na instalację SW na jednym komputerze tzn. dalej moża mieć wszystkie wersje SW do których upoważnia nas data zakupu lub subskrypcja(wszystkie wstecz).
Ja osobiście jestem zwolennikiem czystych instalacji + kopiowanie ustawień. Jest to o wiele bezpiecznijsze.
Czystą instalację można pobrać ze strony customer portal lub od swojego dystrybutrora.

Osobiście używam 2015 i narazie nie zauważyłęm problemów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT