SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z rozdzielczością ekranu
Autor Wypowiedź
.
2014-11-19, 15:18
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdecznie,
Mam nowy komputer (laptop). Rozdzielczość ekranu to Full HD czyli 1920x1080 a wielkość 17". Takie coś powoduje, że okna mają małe wyświetlne elementy (np. teksty na przeglądarkach) i okna wymagaję zmiany skali powiększania. WINDOWS 7 pozwala na zmianę wielkości wyśiwietlanych elementów i tak też uczyniłem.
Ustawiłem na 150% i jest powiedzmu OK. Ale . . .
SolidWorks 2010 po uruchomieniu jest koszmarny. Wielkie ikony, teksty paski narzędziowe, drzewko projektu pomimo ustawień na małe (duże są jeszcze gorsze) .Pole graficzne się zmniejszyło i jakość na nim jest fatalna.
A żeby było ciekawiej, mam czasową wersję SW 2015 i tam tego problemu nie ma.
Czy ma ktoś pomysł na poprawę. W ustawieniach SW nie znalazłem nic na ten temat. Podejrzewam, że trzeba coś w ustawieniach Windowsa pogrzebać.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-19, 15:51
Pomógł 405 raz(y).
Dopiero w SW 2014 i 2015 można oddzielnie ustawiać wielkość ikonek i napisów (nazywa się rozmiarem tekstu i przycisku). W starszych wersjach zależy to od ustawień windowsa. Nie zawsze uda się dograć.

Ja tak naprawdę od wielu lat pracuję na laptopie 17" full hd i się przyzwyczaiłem. Mam 125% i zarówno na SW 2010 jak i na SW 2014 pracuje mi się dobrze. Nie powiem, jak pracuję po 14-16h (np. jak pisałem książki) to oczy bolą, ale mam kropelki;)

A jeżeli chcesz zmieniać to tutaj: Panel sterowaniaWygląd i personalizacjaPersonalizacjaKolor i wygląd okien - Zaawansowane ustawienia wyglądu.
 
.
2014-11-19, 18:19
Pomógł 52 raz(y).
No niestety narazie się poddałem i wróciłem do 125%. Jak zmienimy SW na 2015 to sobie przełączę na 150%.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT