SolidWorks >> Inne tematy >> Dostosowane właściwości w Toolboxie - brak możliwości zapisu
Autor Wypowiedź
2015-05-02, 17:33
Pomógł 0 raz(y).
Cześć.

Mam taki problem.
Chciałem w toolboxie potworzyć sobie dostosowane właściwości.
Więc je utworzyłem.
No i problem zaczał się w momencie gdy chcę wyjść z narzędzia do zarządzania Toolboxem lub zapisać wprowadzone zmiany.
Wyskakuje mi takie oto okienko.
Z czego wynika problem?
Myślałem że być może nie mam prawa dostępu dokonywania zmian. Ale mam uprawnienia admina.
Więc nie wiem z czego wynika problem

 
.
2015-05-03, 20:12
Pomógł 52 raz(y).
Problem wynika z tego, że komponenty z Toolboxa są zapisywane do plików tylko do odczytu. Jak coś chcemy w nich zmienić to trzeba je zapisać do kopii dokumwntu. Dodatkowo Windows blokuje dostęp do ścieżek c:Program Files ...
 
2015-05-04, 20:59
Pomógł 36 raz(y).
    Suchomski Marcin
    Cześć.
   
    Mam taki problem.
    Chciałem w toolboxie potworzyć sobie dostosowane właściwości.
    Więc je utworzyłem.
    No i problem zaczał się w momencie gdy chcę wyjść z narzędzia do zarządzania Toolboxem lub
    zapisać wprowadzone zmiany.
    Wyskakuje mi takie oto okienko.
    Z czego wynika problem?
    Myślałem że być może nie mam prawa dostępu dokonywania zmian. Ale mam uprawnienia admina.
    Więc nie wiem z czego wynika problem

Witam.

Zrób tak. Otwórz daną część z toolbox-a, przypisz jej własciwości i zapisz na pulpicie, UWAGA (przed zapisaniem na pulpit, skopiuj ścieżkę z górnego paska, z kąd została dana część utworzona) Zamknij część i na pulpit wejdź. Klik mój komputer, wklej ścieżkę i podmień daną część. Po otwarciu tej części będziesz miał już daną część z właściwościami, i dana część już nie bedzie tylko do odczytu, a także będziesz mógł w tej grupie (spr. konfiguracje dopisać inne właściwości, dla innych części) Mała sugestia, (dotyczy, jeśli jest kilka wersji SW) sprawdź w opcjach SW, z jakiej biblioteki zasysa i buduje części. U mnie to działa od wersji SW11-15. Ten temat już był na forum poruszany.Innej możliwości nie ma. Jak coś nie tak, pytaj.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT