SolidWorks >> Inne tematy >> Drukarki 3D - opinie
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2015-07-16, 09:10
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

Jestem na etapie zakupu drukarki 3D do prototypowania. Posiadamy jedną w technologii FDM ale nie jesteśmy bardzo zadowoleni. Wydruki nie są za ładne, i materiał podporowy jest ten sam co materiał z którego jest wydruk, co powoduje, że trzeba go ręcznie oderwać od modelu co nie jest takie proste. Szukamy więc drugiej drukarki na ABS, PLA, ale z materiałem podporowym najlepiej rozpuszczalnym w wodzie.

Komora wydruku minimum 250x250x400 mm. Ma ktoś jakąś drukarkę do polecenia? Dobrą, o bardzo dobrej jakości wydruków, i żeby materiał podporowy był rozpuszczalny.

Będę wdzęczny za pomoc.

gtokarczyk
 
2015-10-02, 12:07
Pomógł 0 raz(y).
Zobacz sobie ofertę tej firmy . Mają bogaty asortyment, może znajdziesz właśnie to, czego szukasz.
 
2015-10-19, 16:25
Pomógł 0 raz(y).
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia ale mam jakowe pojecie dlatego radziłbym nie kupować drukarki zinegrowanym oprogamowaniem czegoś w stylu da vinci radziłbym drukarkę min 2 głowicową a to dlatego ,żeby stawiać saporty lub rusztowania do form nieregularnych czy też wypełnień z filamentów rozpuszczalnych w wodzie . Najważniesze żeby była minimum mozliwość ustawiania temperatury natrysku ,temperatury ustawiania stołu,szybkości natrysku, szykości poruszania ramion,dobrze by było gdyby drukarka miała wmątowaną kartę sd przy długich wydrukach wygaszacz lub małe spiecie potrafi popsuć cały wydruk do tego wydruk jest lepszej jakosci nie ma bąbli,ważny jest też stół łatwość dotępu łatwość kalibracjii dobrze by było gdyby mozna go wymienić na szklany lub porcelanowy,dobrze jest też obudować drukarkę uzyskujemy lepszą temperaturę w srodku bardziej stabilne drukowanie .Nie polecę żadnego sprzętu bo trędy się zmieniają co miesiąc ale radziłbym nie korzystać z rankingów bo są poprosu zakłamane. A wszystkie parametry są do drukarek podanych w temacie czyli do wydruku w ABS PLA czy PVA
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT