SolidWorks >> Inne tematy >> Otwieranie rysunków z HiCAD w SW
Autor Wypowiedź
2010-07-22, 09:53
Pomógł 2 raz(y).
Mam pytanie czy da rady otworzyć rysunki zpisane w HICAD w SW
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-07-22, 10:42
Pomógł 405 raz(y).
Najłatwiej sprawdzić znając formaty, do których zapisuje soft A, i jakie otwiera soft B.
Jeżeli nie ma opcji bezpośredniego otwarcia, zawsze można użyć jakiegoś Cad'a pośrednio.
 
Panienka do wszystkiego
2010-07-22, 14:30
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
http://www.hicad.isdgroup.eu/80_about_hicad/data_transfer.496.htm
 
Pozdr. tomek
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-07-22, 15:06
Pomógł 405 raz(y).
Tomek jak zwykle podaje wszystko na złotej tacy...
No to pewnie dostanie DUZY +
A tak swoją drogą to się można dowiedzieć, że istnieją takie CAD'y co to człowiek o nich nigdy wcześniej nie słyszał.
 
Panienka do wszystkiego
2010-07-22, 17:14
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,
że istnieją takie CAD'y co to człowiek o nich nigdy wcześniej nie słyszał.
a ten znasz?????
http://www.ironcad.com/products/overview.html
 
zescrolluj na dol, to zajarzysz....
Pozdr. tomek
 
..
2010-07-22, 23:37
Pomógł 3 raz(y).
Tak jak pisali przedmówcy, zobacz do czego zapisze ten HiCAD cały poprzez opcję 'zapisz jako' (zresztą Tomek dał linka, w którym jest co można otworzyć w tym cadzie i do czego można zapisać) i zobacz co otwiera Solidworks. Obecnie każdy CAD zapisuje do formatu dxf/dwg co jest standardem, więc Solid otworzy to :).
Tomek z tego wynika, że IronCAD jest najlepszy, kurdeeee przesiadam się na niego, wogóle wszyscy powinni wyrzucić Catię, Solida, IronCAD jest the best wg tejże statystyki !!!!!! :)
 
2010-07-23, 09:54
Pomógł 2 raz(y).
Dzięki za podpowiedzi:) w sumie to musze przyznac ze dopiero zaczynam prace z Solidem wiec na pewno bede czesciej goscil na forum:). A problem mam nastepujący, chodziło mi w sumie o to ,że te rysunki sa w 2D w HiCadzie i zastanawiałem sie czy bylo by mozliwe je w 3D skonwertować od razu. Wiem ze to brzmi głupio i niemożliwie ale spytac zawsze można, nauka w koncu nie zna granic :) Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-07-23, 10:45
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma automatu, który z rysunku płaskiego zrobi obiekt 3D. Dlaczego? to juz inne pytanie, na które odp. zna każdy, kto próbował takiej konwersji 2D>3D.
SolidWorks posiada zestaw narzędzi umożliwiających przypisywanie rzutów do płaszczyzn, i dalszą ich obróbkę. Ale nie ma tutaj automatu...inaczej postępuje się ze złożeniami inaczej z pojedynczą częścią, a jeżeli nie są przypisane do wartsw to tragedia.
Polecam jako przykład video 9
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT