SolidWorks >> Inne tematy >> Dokąd zmierza ten cały SOLIDWORKS...?
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-12, 09:30
Pomógł 405 raz(y).
Czy tylko ja drodzy forumowicze mam nieodparte wrażenie, że era SW powoli się kończy? Rynek się nasycił programami 3D, poza tym istnieje wielka konkurencja, mam tu na myśli ZW3D, Alibre czy Tflex - programy teoretycznie niżej notowane niż middle range a w rzeczywistości całkiem niezłe.

Od przynajmniej dwóch wersji program zawiera dziesiątki błędów, w pewnych obszarach nie da się sensowanie pracować.

A co na funduje korporacja SOLIDWORKS? Za przerwę w ciągłości subskrypcji od nowego roku trzeba będzie płacić za każdy rok przerwy. Czy jeżeli jakaś firma nie kupowała aktualizacji przez 5 lat, to po tym okresie musi zapłacić 5 x 1850€ (dla pakietu Premium) - chore! Budżet musi się zgadzać, więc trochę pieniędzy można wyciągnąć od klientów.


Tak sobie myślę, że w sumie jakby to była połowa tej kwoty, lub inaczej - jeżeli kwota byłaby adekwatna do wprowadzonych zmian, a za każdy błąd byłaby odejmowana od niej stosowna część - to czemu nie, ale w obecnej sytuacji...

Czy tylko ja tak myślę? Chyba nie, newsletter który otrzymuję co ranek mnie w tym utwierdza.








[color=#505050; text-decoration: none; text-underline: none][/color][color=#505050]SolidWorks "Expired Subscriptions" will be switching to a “full backdating” format 1/1/16 [/color]
Rick McDonald in [color=#505050]General[/color] 1 month ago

I was informed by my VAR today that SolidWorks will be switching to a “full backdating” format 1/1/16. Customers will be required to pay the full term of the lapsed subscriptions - up to the cost of a new License purchase. Because this is a new change they are imposing a 90 day grace period for the reinstallation fee that only runs to the end of ...Read More





[color=#505050; text-decoration: none; text-underline: none][/color][color=#505050]2015 is a horrible release [/color]
Mark Olsen in [color=#505050]User Interface[/color] 2 weeks ago

I've used SW2015 (SP4.0) for the last two projects that I've worked on, and I must say that this is the most bug ridden version in a long time. Probably the worst since 2008. And all kinds of crazy changes to the workflow that are purely nuts. The graphics are horrid. Trying to see what is happening in a section thru a solid is a royal pain. ...Read More





[color=#505050; text-decoration: none; text-underline: none][/color][color=#505050]SW 2016 SP0 Activation "0" days? [/color]
Paul Salvador in [color=#505050]Administration[/color] 5 days ago

Well,... looks like the activation is set at "0" days and we are FORCED to call our VARS!? View





[color=#505050; text-decoration: none; text-underline: none][/color][color=#505050]How do I get my colors back [/color]
Matthew Gray in [color=#505050]User Interface[/color] 6 days ago

I hate the lack of color in the Interface of Solidworks 2016. I need it turned back on, or I'm going back to 2015 and I'm going to ask my boss to cancel all the subscription services and just sit with an easy to see and find SW2015. ...Read More





[color=#505050; text-decoration: none; text-underline: none][/color][color=#505050]General UI Feedback [/color]
Alan Sweetenham in [color=#505050]SOLIDWORKS 2016 Beta[/color] 4 months ago

Some big changes this year and most of them very welcome, resizing selection boxes in the fillet command, selected contours etc and overall I think the new UI looks very clean, will take some getting used to the brightness and lack of colour but i'm surprised how much i like it so far given it is such a big change. Breadcrumbs are so intuitive ...Read More





 
SW,CATIA
2015-10-12, 11:00
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

Myślałem, że tylko JA jestem takim malkontentem:P Solid od dłużeszgo czasu mnie denerwował, masa błędów które czasem strasznie upszykszają życie, polityka dotycząca SP to dla mie masakra, a ostatnio wrzucenie że można otwierać pliki w niższej wersji i taki feature na jedną wersje - oj nie ładnie nie ładnie.

Co do innych softów to znam pobieżnie, i nie wiem na co je teraz stać.

Może się wszyscy z forum przesiądzemy na inny? :)

Pozdrawiam
gtokarczyk
 
.
2015-10-13, 08:06
Pomógł 52 raz(y).
Chętnie bym się przesiadł na inny program , tylko na jaki. W SW mamy wykonanych dużo projektów i ten nowy program musiał by w 100 % potrafić je otwierać i edytować. I tu niestety firma DS trzyma nas w szachu.
W zasadzie ja nie muszę zmieniać wersji SW na nowszą. Do mojej pracy w zupełności wystarczała stara, nie potrzebowałem 'wodotrysków' , które pojawiły się później. Pracowałem w wersji 2010 i było dobrze dopuki ktoś nie przysłał materiałów wykonanych w nowszej wersji. Żeby móc je otwierać muszę mieć odpowiednią wersję. Nie da się zmówić i korzystać tylko ze starej wersji bo nowi klienci nie są w stanie jej kupić, dostępne są tylko najnowsze a brak kompatybilności wstecznej skutecznie sprawę załatwia.
 
SW,CATIA
2015-10-13, 08:43
Pomógł 3 raz(y).
Tak chwilę myślałem nad tym tematem w kwestii o której pisze kolega Włodzimierz mianowicie, że macie mnóstwo projektów już zaptrojektowanych w SW. Jak się przyjżałem ile razy muszę wracać do projektów w starszych wersjach to wcale mi nie wyszło, że aż nadto często. W sumie przy obecnym pędzie rozwojowym i ilości projektów oraz konstruktorów, często edytuje pliki poprzez usuń ścianę, wytnij, przesuń + nowe operacje. Nie cofam się w tył w drzewku, bo się błędów wysypie że ho ho. Drzewko przeasadnie nie jest mi konieczne coraz częściej się o tym przekonuję. Więc może i można by zmienić softa? Bardziej zastanawia mnie fakt przyuczenia się do nowego wszystkich pracowników? Przyzwyczajenie to wielka siła.

Pozdrawiam
gtokarczyk
 
Engineer of old school
2015-10-14, 21:56
Pomógł 20 raz(y).
Nie ma pomysłów na rozwój SW, ale jest parcie na kasę. Życie nie cierpi próżni, przy takiej polityce oznacza to koniec SW prędzej czy póżniej. Zaraz się dowiemy, że SW został komuś sprzedany
 
2015-10-19, 09:55
Pomógł 1 raz(y).
Ja rónież należe do grupy użytkowników coraz bardziej niezadowolonych. SW2015 instalowałem z przekonaniem ,że poprawili błędy a okazało się, że jest jeszcze gorzej. Czekam na sw2016, chociaż już mam obawy. Mam nadzieję, że wiedzą o wszystkich problemach i coś z tym zrobili. No bo jeśli sw2016 będzie jeszcze gorszy i do tego ta polityka z subskrypcją no to w złym kierunku to idzie.
 
2016-03-13, 22:51
Pomógł 0 raz(y).
Strasznie, żałuję, że dałem sie namówić na nowego SW2016. Nowa polityka subskrypcji troche nas przerazila oraz problem wymiany plikow z kilkoma klientami sprawił , że zainstalowaliśmy go na naszych stacjach.
To był najwieķszy błąd firmy i najgorzej wydane pieniadze.
Zamiast usprawnic prace to jest irytacja nowymi błedami.
Błedy które były w 2014 nadal są nie rozwiazane a do tego doszly nowe ktore utrudniaja prace.
Ale nie powinnismy narzekac dostalismyprzecież nowe ikonki
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT