SolidWorks >> Inne tematy >> Instalacja drukarki 3d i NetFabb
Autor Wypowiedź
2015-10-17, 21:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam mam pytanie chciałbym zainstalować drukarkę 3d w solidworks tylko nie wiem jak to zrobić mam sterowniki do drukarki i drukarke zinstalowaną na kompie. Drugie pytanie czy solidorks ma opcje naprawy błędów w plikach formatu stl i czy ma opcję ustawienia asembly przy wydruku stl. Dzięki z góry :P
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-18, 09:36
Pomógł 405 raz(y).
Tej drukarki nie znam, ale ogólnie powinna się pojawiać w oknie Dodatki (inne) lub się nie pojawi, a jej wybór będzie możliwy dopiero w oknie drukuj 3D.

SW nie ma opcji naprawy błędów w stl. Jedyna możliwość to ograniczona edycja siatki,chmury punktów w dodatku ScanTo3D.

Z tego co wiem to nie wybiera się złożeń, po prostu program drukuje geometrię zawartą w pliku. Czy to część czy złożenie - to jakie ma to znaczenie? Ważniejsze jest zdefiniowanie przerw by drukarka nie skleiła elemetów. Bo w SW wiązanie wspólnie pozwala na ruch, a dla drukarki będzie to jedna bryła. Więc trzeba odpowiednio przygotować model.
 
2015-10-19, 12:52
Pomógł 0 raz(y).
Pytam się o złożenie w stl bo przy druku nieregularnym dwugłowicowym stosuje się suporty rusztowania z filamentów rozpuszczalnych w wodzie PVA po to by uzyskać dokładniejszą jakość wydruku.Jest możliwość stworzenia takiego rusztowania za pomocą SW trzeba rozrysować element pozniej dorysować rusztowanie w asembly otworzyć osobno czesci nagrac w pliku stl otworzyc za pomoca innego programu, pozniej jest cięzko wycentrować element drukowany czy też ustawienie pliku stl w odpowiedniej konfiguracji.
Drukarka się nie pojawia w dodatkach choć flashforage pro jest jedną z popularniejszych drukarek może jest możliwość znalezienia sprzętu jak w systemie operacyjnym. NettFabb to narzędzie właśnie do naprawy plików stl i ich ustawiania tak przynajmniej pokazuje demo problem jest bardzo drogie około 250 euro dlatego nie za bardzo Mi sie widzi wydawać na nie takie pieniądze.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2015-10-20, 13:07
Pomógł 18 raz(y).
W wersji SOLIDWORKS 2016 masz możliwość podglądu druku oraz ustawienia w obszarze roboczym, ale na tym koniec. Nie masz możliwości ustawienia parametrów druku. Druk nastepuje z wartościami domyślnymi. No i oczywiście aby ta funkcja była możliwa potrzebny jest Windows 8.1 lub Windows 10.

Ja używam Makerbot Replicator i normalnie SW widział mi drukarkę.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT