SolidWorks >> Inne tematy >> Custom Properties.
Autor Wypowiedź
2010-11-26, 19:15
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Stworzyłem template dla parta, assembly i drafting.
teraz probuje dla kazdego z tych template stworzyc Custom Properties. wszystko działa tylko mam problem z powiazaniem pola PartNo ( FileName,SW-FileName). Zadzna z tych opcji nie wpisuje w properties nazwy czesci, czy zlozenia lub rysunku. Pole Description wypełnia sie automatycznie, inne wpisuje recznie lub sa wpisane na stałe w Properties, natomiast nie potrafie zlinkowac pola w której chce miec nazwe pliku z nazwa czesci ( numerem SAP). Na zdjeciu zielona strzałka pokazuje działajacy link, czerwona nie.
jakies porady??
Próbowałem róznych makr , ale nie pracują w moim systemie.
SW2009/64bit/Win7

Pozdrawiam
nezka
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-26, 20:51
Pomógł 405 raz(y).
Nazwy plików, data i jeszcze kilka opcji jest czytana automatycznie i nie ma potrzeby podpinać jej do właściwości pliku. A jeżli już musi być powiązana to robi się to w oknie właściwości a nie w property menagerze, np:
PartNumber.=$PRP:"Client"-$PRP:"PartNo", gdzie klienta definiuje w property z listy rozwijalnej a partno jest liczbą wpisywaną w oknie każdorazowo dla danego projektu.
 
Natomiast nazwy pliku, części, konfiguracji, datę czy autora linkuje się bezpośrednio w dokumentacji. Podobnie nie ma potrzeby dodawania w property takich właściwości jak masa i inne właściwości fizyczne, bo te pobierane są z automatu i wystaczy je określić we właściwościach. Ogólnie w  property definiuje się to, co określa użytkownik ręcznie. 
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT