SolidWorks >> Inne tematy >> Błąd R6025- oprogramowanie nie włącza się
Autor Wypowiedź
Niech żyje umysł
2018-02-11, 19:28
Pomógł 0 raz(y).
Witam mam problem z włączeniem Solidworks. Zaraz po uruchomieniu dostaję dwa komunikaty a następnie program zamyka się. Walczyłem z błędem wraz z internetem, także anglojęzycznym i tak jak proponowali przeinstalowałem ponownie wszystkie Microsoft'y Visual C++, jednak nic nie przyniosło efektu. Jest to wersja studencka i nie posiadam klucza do ponownego przeinstalowania Solida. Inżynierka przy końcu a nie mogę przebrnąć przez błąd. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Patryk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-02-11, 23:58
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj naprawić instalacje.

Uruchom jako administrator.
 
Niech żyje umysł
2018-02-14, 18:41
Pomógł 0 raz(y).
Niestety nic to nie daje.
 
Niech żyje umysł
2018-02-18, 14:35
Pomógł 0 raz(y).
Dodaję screeny


 
2018-02-19, 07:07
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

a patrzyłeś czy masz zainstalowanego "Bonjour"????
 
Niech żyje umysł
2018-02-20, 20:23
Pomógł 0 raz(y).
Bonjour zainstalowany, naprawiony, nie pomaga.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-02-20, 20:46
Pomógł 405 raz(y).
Nagraj to RXem i wyślij do dystrybutora do analizy. Którego dystrybutora? - nie mam pojęcia ponieważ wersje studenckie nie podlegają takim samym prawom co komercyjne odnośnie wsparcia. Ale może pomogą...



Ja bym jeszcze spróbował zainstalować gołego SW bez żadnych dodatków. Czasem pomaga ręczna instalacja nie z poziomu głównego instalatora - ale nie będę sie rozpisywał jak to się robi i nie ma gwarancji, że pomoże.
 
2018-02-24, 10:02
Pomógł 3 raz(y).
Patryk,

zrób czystą instalację, zapoznaj się z artykułem: https://solidmania.com/jak-prawidlowo-odinstalowac-solidworks-ze-swojego-komputera/

W plikach instalacyjnych jest folder "prereqs" w nim foldery "VCRedistX" oraz "VBA" zainstaluje te składniki recznie (x86 i x64), instalacje uruchom jako administrator (z menu pod prawego przycisku myszy), następnie pobierz wszystkie aktualizacje Windows, zwłaszcza do tych składników.

Restart i instalacja SW na czysto, też z uprawnieniami admina.
Jak masz program antywirusowy to spróbuj go wyłączyć na czas instalacji SW.
 
Niech żyje umysł
2018-02-24, 11:55
Pomógł 0 raz(y).
Bardzo wam dziękuję za odpowiedź.

Odpalając SW poprzez skrót błąd wyskakuje, ale gdy odpalam program przez np. część lub rysunek, wszystko działa poprawnie, dziwne. Może przeinstalowanie na wersję 2017 coś pomogło, bo wcześniej nie szło nijak...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT