Pozostałe >> Sprzęt >> Proponowany sprzet- jaki ?
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-04-29, 07:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Przeczytalem pare tematów odnosnie sprzętu, ale albo to sa strasznie drogie stacje robocze, ale w ogole odbiegajace od tego co ja potrzebuje. Nie chce skladac komputera na wlasna reke, zeby pozniej nie zalowac, ze sie o cos nie dopytalem lub zapytalem, wiec prosze o mala rade.

Chcialbym dokonac zakupu na komputer przeznaczony do powiedzmy srednich projektow nie ukrywam, ze jest to do pracy na "domowe" zastosowania i chcialbym, aby cena nie przekraczala 2000 zl. Aktualnie w pracy korzystam z:

Intel Core I3 2 x 3.2GHz
NVIDIA GeForce GTS 450
4 GB ram

Nie jest jakos specjalnie wygorowany sprzet i powiem wrecz, ze ostatnio zaczalem rysowac co prawda nie skomplikowany rysunek 3D, ale skladajacy sie z duzej ilosci czesci i naprawde zaczelo go mulic jak nie wiem co. Musialem ukrywac poszczegolne czesci, zeby nie byly wyswietlane. Prosze o jakis zestaw tak, zeby w miare dalo sie "cos" narysowac, zrobic jakas mala symulacje, rendering moze trwac dlugo.

P.S
Tak wiem i zdaje sobie z tego sprawe , ze w tej cenie mozna zlozyc jedynie komputer do gier, ale niestety sytuacja finansowa nie pozwala i mam nadzieje, ze mozna jednak cos z tego "wyczarowac".

Widze, ze wszyscy uzywaja Intel Xeon czy rozwiazanie w oparciu o AMD FX wchodzi w ogole w gre bo cenowo FX napewno jest zdecydowanie bardziej oplacalne a jak jest w "pracy" ?

Z gory dziekuje.
Pozdrawiam,
 
2013-05-01, 00:34
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Według mnie to przede wszystkim zmień kartę , ta którą masz nadaje się do gier. Ja mam NVIDIA GeForce 9800 GT 256 Bit na GDDR3 z 512 MB kupiłem ją 3 lata temu i chodzi mi na niej CreO, AutoDesk Alias i AD Maya bez problemów nawet z renderingiem i animacją. W doborze karty do zastosowań CAD ważny jest parametr przepustowości moja ma 58 GB/s i to już jest dobrze ideałem byłaby przepustowość powyżej 100 GB/s. Jeżeli masz do wydania 2000 zł to kup sobie jakieś Quadro.
Ważny jest też aktualny sterownik do karty i konfiguracja - pomaga wyłączenie trybu wielomonitorowego. Ja u siebie wyłączyłem stronicowanie ,wbrew pozorom nie wszystkie operacje dotyczące wyświetlania załatwia karta - to twoje "zamulanie" - a ponieważ masz 4GB więc nie ma potrzeby by przy obróbce komputer jeszcze chechłał coś na twardym dysku bo Ram-u wystarczy. Domyślnie przyjmuje ,że masz dysk SATA. Ideałem byłoby przesiąść się na system 64 bitowy i dołożyć trochę ramu. Ja siedzę na Win 8 Pro z 10 GB RAM.
Pozdrawiam
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-13, 12:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Znalazlem taki sprzet za rowne 2000 zl. Czy jest wart swojej ceny ?




Procesor Intel Core i5 3470 4x3,2GHz do 3,6GHz
Płyta główna - MSI B75MA-E33
2xUSB 3.0
Pamięć RAM 8GB DDR3 1600 MHz
Dysk twardy - 1000GB 7200rpm
Napęd DVD-RW - LG 24x MultiDVD
M-DISC
Quadro NVS 300 512MB
Karta graficzna stworzona do pracy biznesowej na wielu monitorach.
Karta dźwiękowa HD Audio
Zasilacz 620W PFC
140mm WENTYLATOR!
Przystosowany do Windows 7 i 8
Obudowa LOGIC B03
 
2013-05-14, 16:45
Pomógł 0 raz(y).
Obawiam się ,że ta karta jest do d... Sprawdź na stronie Nvidia.pl ,że ma ona przepustowość 12 GB/s obawiam się ,że to o wiele za mało tu może nawet nie poradzić najbardziej aktualny sterownik. Może krzaczyć w pracy ze złożeniami.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-05-16, 20:06
Pomógł 0 raz(y).
Jakas bys mi w miare optymalna karte graficzna polecil z przewazaniem na zastosowania CAD/SolidWorks ?

Pozdrawiam,
 
2013-05-19, 13:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Trudno mi jest poradzić Ci wprost , kup tę kartę a nie inną , bowiem na wybór karty ma wpływ parę czynników :

Polecam Ci zatem skorzystanie z poradnika na stronie :

http://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html

Symulacja jaką ja przeprowadziłem tak na szybko , a więc :

-dostawca komputera : dowolny

- chipset NVIDIA

- karta Quadro FX 3700 ( na Allegro około 400 zł)

- program używany - SolidWorks 2012

- OS : WINXP

pokazała ,że dla wyżej określonej konfiguracji Soft/Hard-ware ta karta jest rekomendowana dla SolidWorks ze sterownikiem 6.14.12.7071.

Pozdrawiam

Krzysiek
 
2014-12-18, 14:17
Pomógł 0 raz(y).
Jeśli chodzi o wentylator obudowy to z własnego doświadczenia mogę wskazać model Cryorig XF140, wychodzi tanio a efekty jego pracy są nad wyraz zadowalające. W moim PC temperatura czegokolwiek nie przekracza 40 stopni według speedfan.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT