Pozostałe >> Sprzęt >> Karta graficzna Quadro
Autor Wypowiedź
2014-04-28, 22:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam pytanie odnośnie wymiany karty graficznej z ATI Radeon HD 3800/512MB na jakąś używaną Quadro z dolnej półki.


Na Allegro znalazłem FX1800/768(patrz link poniżej) czy ewentualnie mogła by taka być, czy raczej dać sobie spokój z takimi kartami. Może być też inna tak do 200zł. moglibyście coś polecić?

http://allegro.pl/nvidia-quadro-fx1800-768mb-gddr3-192bit-cad-moc-fv-i4134761149.html

Dodam że program z jakim będzie pracować to SolidWorks Standard ( proste złożenia kilkadziesiąt elementów)



Dzięki.




Dane komputera i obecnej karty graficznej:

 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-04-29, 14:05
Pomógł 6 raz(y).
witam. Ta karta fx 1800 jest compatybilan z solidworks ale tylk 2012,13,14. uzyj linka zeby sprawdzic karte czy jest ok dlka twojego programu tu:http://www.solidworks.com/sw/videocardtesting.html
 
2014-04-29, 15:22
Pomógł 0 raz(y).
Wynik ok. jest kompatybilna, dodam że SW2014. Ale czy warto kupić taką grafikę bo reszta komputera nie jest pierwszej młodości. Czy będzie jakaś odczuwalna różnica? W pracy mam Dell T1700 na grafice K600 no to różnica jest odczuwalna bo procesor i7no i 2x tyle ramu co na domowym (8GB) no i dysk SSD no to nawet śmiga:) ale cena zaporowa jak na komputer prywatny. Choć zdaję sobie sprawe że to musi tyle kosztować :(





Za pewne kiedyś zmienię komputer na coś nowszego i zbudowanego typowo pod programy cad, ale na razie chciał bym tylko może lekki tuning. Przerobienie kompa który był typowo pod gry na-do projektowania może jeszcze coś z niego będzie na jakiś czas. Stawiam pierwsze koroki w modelowaniu no i na poczatek chciał bym sobie zrobić jakąś namiastke profesionalnego stanowiska w domu.

Dzięki za wskazówki odnośnie kompatybilności, przyznam że nawet nie wiedziałem że karta ma być kompatybilna z programem.
 
2014-05-03, 09:09
Pomógł 0 raz(y).
kiedyś w starym kompie zmieniłem GF na Fx 150 za 50zł i różnica była,
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT