Pozostałe >> Sprzęt >> Mobilna stacja robocza
Autor Wypowiedź
2014-09-07, 16:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie!

Planuję zaopatrzyć się w nowy sprzęt do SolidWorks'a.

Nie ukrywam, że nie jestem w tym zbytnio doinformowany, wiel tyle, że dobrymi składowymi będzie:

* procesor Intel Core i5 lub i7 chociaz z 2 rdzeniami
* z 16GB RAM ddr3
* dysk SSH
* karta graficzna Nvidia Quadro lub ATI FirePro

Planuje wydać do 4-4,5 tys. zł

Póki co przeglądałęm tylko serię Precision z Dell, bo gdzieś czytałem kiedyś, że SolidWorks je proponuje jako sprzęt do ich oprogramowania.

znalazłem oferty Dell Precision M4800 za 4000zl
*dwurdzeniowy procesor Intel Core i5
*8GB RAM 1600Mhz ddr3
*500gb dysk ssd
*karta AMD FirePro M5100 2GB GDDR5

oraz druga według mnie ciekawsza Dell Precision M4700 za 4,5 tys zł
* dwurdzeniowy Intel Core i7
* 500gb dysk ssd
*16GB RAM
*karta Nvidia Quadro K2000M 2GB własnej pamięci GDDR3




Co o tym myślicie, może coś zaproponujecie od innych producentów?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-09-08, 07:36
Pomógł 405 raz(y).
Proponuję przyjrzeć się jeszcze stacjom HP i Lenovo. Nie ma czegoś takiego, że SolidWorks proponuje Dell'a - ta firma jest jednym z partnerów i rzeczywiście robi sprzęt optymalizowany do pracy w CAD (tak jak nie można powiedzieć, że jest jeden słuszny CAM dla SolidWorks).

Sam pracuję na Dellu i mam o nich dobre zdanie, lepsze niż o dwóch pozostałych...

Natomiast pytanie, czy dana konfiguracja jest wystarczająca nie ma zbytnio sensu, bo jeżeli dołożysz 1 kość RAMu to będzie w pewnych sytuacjach lepiej, a jak będzie lepsza grafika to też poprawi to wydajność itd. itp.

Wszystko zależy, do czego komputer będzie używany. Moim zdaniem M4700 wygląda rozsądnie:)
 
2014-09-27, 23:33
Pomógł 0 raz(y).
Proponuję abyś przede wszystkim pomyślał o zmianie fabrycznego dysku na SSD nawet jeżeli oryginalny ma cache SSD np 8GB. Ja mam Lenovo Ideapad Z510 z Intel Core 3i 6 GB RAM z dyskiem SSD 60GB ( wyrzuciłem oryginalny 1TB ) WIN 8.1 64 bit . Wszystkie duże pliki z rzucam w chmurę na OneDrive Microsoft'u. Zawsze mam wolne na dysku 15 GB . Całość kosztowała około 2600 zł ( karta NVIDIA GForce GT 740 M - no może nie najlepsza) . Płynna grafika. symulacje CAM, nawet z chmury bardzo dobre , z perfekcyjnymi szczegółami skutków ruchów narzędzi - frezów ,wierteł.
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-09-30, 09:37
Pomógł 13 raz(y).
Nie ma czegoś takiego jak dedykowany producent sprzętu pod solidworksa.
Oczywiśćie się 2 firmy Dell i Hp które "współpracują" w pewnym sensie z SolidWorks.

Pod SW tak na prawdę 3 rzeczy są istotne :
-procesor (nie żadne i3 nie i5 a i7 jak najwyżej taktowane)
-karta graficzna DEDYKOWANA seria quardo lub firepro (polecam quadro K1000m K1100m wystarczające pod SW)
-dysk SSD

Reszta tak na prawdę jest już kwestią gustu (obecenie 8 GB ramu to minimum)
Dodał bym od siebie że nie wyobrażam sobie pracy na zwykłej błyszczącej matrycy do pracy po 8h w CADzie więc tutaj bym polecił jakiegoś matowego IPS.

Czy wybierze Pan stację roboczą DELLa czy HP będzie Pan zadowolony.

p.s Proszę omijać serię M3800 w dellu ponieważ jest to konstrukcja zbudowana "maksymalnie budżetowo z niektóymi złymi komponentami"
 
2016-02-14, 16:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Planuje zakup mobilnej stacji roboczej(osoba fizyczna nie żadna firma).
Czy miał ktoś styczność ze stacjami poleasingowymi? Jak zwykle bywa z gwarancjami takich stacji?
Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/dell-precision-m4800-i7-8gb-128ssd-k1100m-fhd-3nbd-i5973897659.html

Cena zakładana przeze mnie to ok. 5500zł. Stacja głównie pod SW.
A może lepsza jest opcja zakupu fabrycznie nowej stacji z grafiką typu K610 lub np z i7 4820HQ i GeForce GTX 950M?

Pozdrawiam!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT