Pozostałe >> Sprzęt >> Solidworks 2015 instalacja na serwerze.
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-06-01, 10:32
Pomógł 6 raz(y).
Witam moi drodzy. Mam takie pytanko: Mamy w firmie SW2015 na windows7 licencja na 1 uzytkownika.Ostatnio zaczelismy uzywac serwera z zewnetrznej firmy do przechowywania i dystrybucji danych ( uzywajac internetu ). Powstal taki pomysl zeby zainstalowac SW na srwerze i wtedy mozna by uzywac go z nieograniczonej liczby komputerow ( oczywiscie nie w tym samym czasie ) Czy ktos wie albo ma doswiadczenie jak wyglada takie uzywanie SW jak to zainstalowac na serwerze i czy wydajnosc programu spadnie przez to ze jest to serwer przez internet. I jeszcze jedno jak sie przelacza SW miedzy kompami? TZn. jak mam licencje na 1 komp a program zainstaluje na dwuch komputerach to jak przelaczac sie z komp1 na komp2 trzeba sie jakos wylogowac z pierwszego i zalogowac na drugi??. Niestety nie moge poradzic sie u sprzedawcy programu bo nasza subskrypcja wygasla z poczatkiem roku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-01, 10:39
Pomógł 405 raz(y).
Według mnie nie ma to znaczenia czy to serwer czy nie, przełączać wprost się nie da. Dla licencji standalone też możesz instalować program na kilku komputerach, gdzie przełączenie polega na transferowaniu licencji i ponownej aktywacji na użytkowanym sprzęcie.

Inaczej jest w przypadku licencji sieciowej, tam po prostu się użytkownik łączy z serwerem i pobiera dostępną licencję z puli licencji.

Ps. Zawsze możesz poradzić się u sprzedawcy, jeżeli nie macie już subskrypcji to tylko o dystrybutorze świadczy, czy zechce pomóc czy tylko widzi w kliencie $.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-06-01, 11:28
Pomógł 6 raz(y).
Ok. Wiec wiem juz tyle: jak przelaczac licencje pomiedzy kompami z paska pomocy. Licencje mamy stand alone a sprzedawca poinformowal nas ze program moze byc uzywany w Virtal environment. I tak teraz mysle czy jak zainstalujemy SW na server to to czy program sam rozpozna ze jest juz jedna osoba ktora go uzywa i uniemozliwi uruchomienie na kolejnym kompie??? A co z wydajnoscia programu? Czy program bedzie uzywal zasoby komputera z ktorego jest obslugowany czy zasoby serwera- mam na mysli RAM, procek i grafike?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-01, 11:39
Pomógł 405 raz(y).
Łukaszu, ponieważ już wiele lat nie mam styczności ze sprzedażą i podobnymi, najlepiej podytskutować z dystrybutorem. Być może coś się zmieniło w licencjonowaniu, ja pisałem bardziej o tym, jak było kiedyś.

Jednego jestem jednak pewnien, nie da się legalnie uruchomić jednocześnie dwóch wersji programu. Kiedyś była możliwość podwójnej aktywacji (dom/biuro) ale tego już nie ma.

Co do wydajności, według mojej wiedzy z różnych firm, działanie programu przez sieć zawsze skutkuje spadkiem wydajności. Pewnie to zależy od szybkości transmisji danych itp.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-06-01, 12:44
Pomógł 6 raz(y).
Tak rozumiem ze nie da sie odpalic na dwuch stacjach roboczych. Co robimy: to zainstalujemy i zobaczymy co sie stanie :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT