Pozostałe >> Sprzęt >> Permanentne crash'e Solidworks'a
Autor Wypowiedź
2017-06-27, 21:43
Pomógł 0 raz(y).
Cześć, mam problem z moim solidem. Na studiach dostałem zadanie położenia wiązki elektrycznej na sporym złożeniu (150 MB). Problem polega na tym, że nie mam komputera stricte do takiej pracy. Do tej pory wystarczał ale obawiam się, że muszę go nieco zmodernizować.
Konkretnie rzecz ujmując mam PC-ta i Lapka.
Konfiguracja PC:
CPU: Intel Core i5-6600K
GPU: AMD Radeon R7 250X Sapphire
RAM: 8GB DDR3
HDD: 1T HDD
Konfiguracja Lapka:
CPU: Intel Core i5-2430M
GPU: NVIDIA GeForce GT 540M
RAM: 8GB DDR3
HDD: 1T HDD.

Wiem, że nie są to potwory ale... problem leży w tym, że otwarcie złożenia na PC trwa... długo, naprawdę długo. Ale się otwiera, da się go modyfikować itd. Niestety otwarcie go w Electrical'u graniczy z cudem bo podczas ładowania złożenia program się crash'uje i tak w kółko. Próbowałem zmniejszyć wagę pliku i wyrzucić ze złożenia wszystkie zbędne elementy ale tym razem przy zapisywaniu się crashuje... Inaczej sprawa ma się na słabszym(!) laptopie gdzie wszystko działa duuuużżżooo dłużej ale program się nie sypie. Niemniej samo zapisywanie pliku trwało ponad 45 minut, z lapka robi mi się suszarka i grzeje się niemiłosiernie, co uniemożliwia mi jakąkolwiek pracę.
Macie jakąś radę? Praca na komputerze jest o wiele wygodniejsza i na nim chciałbym zostać. Wiem, że karta nie ma oficjalnego wsparcia i to ona może wywoływać problemy, jednak nie chciałbym w ciemno inwestować bo nie są to tanie rzeczy na studencką kieszeń. Jest to jedyny problem wyświetlany w Solidworks Rx.
Czy ktoś doświadczył takich problemów? Może mnie nakierować na jakąś odpowiedź?
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2017-06-30, 13:25
Pomógł 18 raz(y).
Nagraj RX-a z otwierania modelu, aby SOLIDWORKS się crash-ował.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT