Pozostałe >> Sprzęt >> konfiguracja sprzetu?
Autor Wypowiedź
Projektant/konstruktor
2011-05-17, 17:05
Pomógł 0 raz(y).
Cześć chce sobie zbudować stacje do pracy w solidworksie a mam dość ograniczone środki finansowe ok 3500zł. I chciał bym sie zapytać czy mogli byście mi pomoc w konfiguracji takiego sprzętu... jakie przykładowe zestawy części... chodzi mi głownie o sama jednostkę bez monitora... I będę pracował raczej na „małych” złożeniach maks do 150 elementów... nie będą to również zbytnio skomplikowane modele... moje konfiguracje to,i moze macie jakieś sugestie na ten temat:






Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/


Xigmatek Gaia SD1283


MSI P67A-C45 B3 /intel P67/


Patriot 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 PGS ELK


Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP ł


Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3


LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)


Fractal Design Integra 500W ł



Cooler Master Centurion 534 Plus Silver (bez zasilacza)

lub myslałem nad platformie na amd na phenomie x6






AMD Phenom II X6 1055T s.AM3 BOX



Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3



Arctic Freezer 13



Geil 2x4GB DDR3 1750 Dual Chanel Kit 9-9-9 Enhance Plus



Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP



WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB



Cooler Master Elite RC-430-KKN1-GP Black



Fractal Design Newton R2 800W












 
CAD/CAM/CAE Marketing
2011-05-18, 10:34
Pomógł 0 raz(y).
Cześć Piotr





Jeżeli masz około 3500 to ja nie bawiłbym się w składaka tylko dołożył 500 i kupił stacje robocza: HP , Lenovo.Za 4000 już powinieneś coś kupić i nie będzie to składak tylko testowana maszyna.





Druga sprawa to karta graficzna na pewno nie poszedłbym w kierunku Radeona HD tylko w QUADRO FX. Nawet najprostsza Quadro – 400, 600, fx380, fx580 (jeżeli robisz złożenia do 150 części to większa nie będzie potrzebna) poprawi ci wydajność.



http://www.nvidia.pl/object/product-quadro-400-pl.html



http://www.solidworks.com/sw/support/hardware.html
 
Projektant/konstruktor
2011-05-18, 18:24
Pomógł 0 raz(y).
czyli jednak szukac stacji roboczych z lenovo albo hp... a co do tego ati hd zgadzam sie chyba jednak faktyczniej bedzie lepiej z profesjonalna karta... Naprawde nie warto sie bawic w składanie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-18, 18:37
Pomógł 405 raz(y).
To trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jednak stacja robocza jak się zajrzy do jej serca robi wrażenie, system chłodzenia, wyciszenie itp. Jednak ma to swoją cenę. Są też komputery typu refurbished - można czasem znaleźć niezły sprzęt.

A na składaki polukaj tutaj>>> , szukaj benchmarków po środku.


http://www.solidmuse.com/benchmarks/punch_holder_results.php
 
CAD/CAM/CAE Marketing
2011-05-19, 11:35
Pomógł 0 raz(y).
Cześć jeszcze raz.

Tak. Moim zdaniem przy tej cenie nie warto bawić się w składaka. Ja bym zainwestował w WS.

Jeżeli robisz składaka musisz sobie odpowiedzieć na dużo pytań jak: jaka płyta, jaki RAM do tego …. żeby to wszystko grało ze sobą. Producenci WS już to zrobili za ciebie – tak wiem trzeba za to dopłacić parę setek ale plus jest taki np. w przypadku hp (nie wiem jak lenovo czy dell ale podejrzewam że tak samo) masz 3 lata gwarancji w miejscu eksploatacji i nic cię więcej nie obchodzi. Coś się stanie, dzwonisz i serwis jedzie do ciebie. (miałem awarie monitora HP LP2475w – jeden telefon i na drugi dzień rano do drzwi zapukał kurier z nowym sprzętem)

Druga rzecz to: nie wiem jak teraz ale w poprzednich modelach HP dodawało do WS software do optymalizacji sprzętu do konkretnego 3DCAD’a – też plus.

Kolejna rzecz to grafika – kupuj Quatro i w ogóle się nie zastanawiaj – nawet najprostsza będzie chodziła lepiej niż najbardziej wypasiona multimedialna. Dlatego na stronie SW masz np. liste przetestowanych sterowników w zależności od modelu karty, wersji SW czy OS. NAJNOWSZY STEROWNIK NIE RÓWNA SIĘ NAJLEPSZY.

Pozdro i udanych zakupów
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT